Nokia İş İlanı Kafalarda Soru İşareti Yarattı: Şirketin Gelecek Planları Belli Oldu

Nokia iş ilanı
Google News Abone Ol

Dünyanın en büyük telekomünikasyon şirketleri içerisinde yer alan Nokia iş ilanı ile ilk kafalarda büyük bir soru işareti yarattı. Hadi gelin hem şirketin gelecek planlarına hem de diğer detaylara birlikte bakalım.

Nokia sektörde henüz yeni olan bir firma değil. Uzun bir geçmişi olması nedeniyle köklü markalar arasında yer alıyor. Fin telekomünikasyon devi olan bu şirket HMD global çatısı altında yeniden akıllı telefon üretmeye başlamıştı. Bir dönemin fırtına gibi esen markası iken sonraları çöküş yaşamıştı. Şimdi ise yeniden sahalara döndü.

Nokia cihazları genellikle sade olmasıyla biliniyor. Bu sadelik aynı zamanda kullanıcı deneyimini olumsuz etkileyebiliyor. Her ne kadar sadelik daha fazla ön planda olsa bile yine de şirketlerin düzenli olarak akıllı telefonlarında arayüz değişikliği yapması gerekiyor. Nokia bunun farkında olduğu için kullanıcı deneyimi tasarımcısı iş ilanı verdi.

Nokia iş ilanı bazı değişikliklerin habercisi oldu

Şirket tarafından verilen iş ilanı aslında bazı şeylerin değişeceğini gösteriyor. Bu iş ilanında kullanıcı deneyimi tasarımcısı ifadesi yer alıyor. Böylece yeni bir arayüz tasarımı ile karşımıza çıkacağı belli oldu. Uygulamaların arayüzlerini iyileştirmek isteyen Nokia konuyla ilgili resmi bir açıklama yapmadı.

Nokia iş ilanı

Akıllı telefon sektöründe ortaya çıkan rekabet şirketlerin yeni denemeler yapmasını sağlıyor. Mesela Apple bile çentik konusunda sürekli olarak güncellik sağlamaya çalışıyor. Bu nedenle Nokia gibi bir markanın muhtemelen kısa bir süre içerisinde cihaz arayüzünde değişiklik yapabileceği söylenebilir.

Nokia bütçe dostu telefonlarla devam edecek

Şirketle ilgili ortaya çıkan detaylara göre firmanın bütçe dostu telefonlar ile devam edeceği ortaya çıkıyor. Android one platformu odaklı uygun fiyatlı akıllı telefonlar üreten şirket bunu devam ettirecek. En azından gelen sızıntılarının bu yönde olduğunu söyleyebiliriz.

Son olarak Nokia cihazlarında tüm arayüzlerin değiştirilme ihtimali olduğunu belirtelim. Muhtemelen kısa bir süre içerisinde şirket tarafından konuyla ilgili bir açıklama yapılacaktır. Siz Nokia akıllı telefonlarının arayüzleri hakkında ne düşünüyorsunuz?

İlgili Haberler:

>> Nokia ve Google Cloud İşbirliği hakkında son detaylar ortaya çıktı

>> ABD’nin 5G Siber Güvenlik Projesi İçin Nokia Seçildi


CEVAP VER