Mark Zuckerberg Mağdur Oldu: Facebook Kurucusunun Bilgileri Çalınmış Olabilir

Mark Zuckerberg mağdur
Google News Abone Ol

Kullanıcı verilerinin çalınması ile ilgili yaşanan olayda Mark Zuckerberg mağdur oldu. Gelen detaylar son derece ilginç. Gerçekten de Facebook kurucusunun böyle bir mağduriyeti oldu mu?

Mark Zuckerberg günümüzün en çok tartışılan isimleri arasında yer alıyor. 533 milyon kullanıcı bilgisini sızdıran Facebook kurucusu tartışmaların odağında yer alıyor. Neredeyse her ay Facebook tarafından kullanıcıların verileri çalınıyor. Hatırlayacağınız üzere yine geçtiğimiz günlerde konu ile ilgili benzer bir sorun yaşanmıştı.

Facebook kullanan ABD vatandaşı 32 milyon kişinin verileri açığa çıktı. İngiltere’de ise 11 milyon kişinin verileri korsanlar tarafından ele geçirildi. Hindistan’da ise bu rakam 6 milyon seviyelerinde seyrediyor. Mark Zuckerberg tarafından yapılan açıklamalara göre korsanlar onun bile bilgilerini ele geçirdi.

Mark Zuckerberg mağdur sıfatıyla gündeme geldi

Facebook CEO’su Mark Zuckerberg tarafından yapılan açıklamalara göre bazı detaylar netleşti. Ancak onun çok fazla bir şeyler söylediğini zannetmeyin. Konuyla ilgili sadece küçük bir açıklamaya yer verdi. Fakat asıl tartışmaları başlatan siber güvenlik uzmanları tarafından yapılan paylaşımlardı.

Mark Zuckerberg mağdur

Siber güvenlik uzmanları tarafından yapılan açıklamalara göre Facebook yöneticilerinin neredeyse tamamının bilgileri çalındı. Bunlar arasında şirketin kurucuları ve hatta bazı departmanların başkanları yada koordinatörleri bile yer alıyor. Bu durum aslında Facebook veri ihlallerinin kendilerini bile çok olumsuz etkilediğini gösteriyor.

Mark Zuckerberg telefon numarasını bilgisayar korsanlarına kaptırdı

Bildiğiniz üzere Facebook platformunda telefon numaraları kayıt altına alınabiliyor. Telefon numaranızı kayıt altına aldığınızda daha hızlı bir şekilde sisteme giriş yapabiliyorsunuz. Facebook kurucusu Mark Zuckerberg kendi telefon numarasını buraya kaydeden kişiler içerisinde yer alıyor.

Facebook kurucusu bu nedenle telefon numarasını kaptıran kişiler arasında yer aldı. Muhtemelen şu anda hattını çoktan kapatmıştır. Fakat yine de bilgisayar korsanları onun telefon numarasını satışa sundu. Yüksek bir paraya bu telefon numarasının satılacağı tahmin ediliyor. Facebook ile ilgili tartışmalar devam ederken siz bu platformu güvenilir buluyor musunuz? Yorumlar bölümünden fikirlerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Haberler:

>> Facebook Veri İhlali Sizi Etkiledi Mi? İşte Öğrenmenin Yolu

>> Facebook kullanıcı bilgileri ele geçirdi: Skandalların en büyüğü


CEVAP VER