Nokia ve VMware çoklu bulut operasyonları için düğmeye bastı!

VMware

Nokia ve VMware çoklu bulut operasyonları için ortaklığının kapsamını genişletme kararı aldıklarını açıkladı.

Yalnızca sınırlı üretim hizmete alımlarında sanal veya bulut temelli ağ fonksiyonlarıyla çalışan CSP’lerin 5G ve sınır bilişim kullanım senaryolarında veriyi yoğun. bir şekilde kullanan yeni uygulamaların artan kullanımını yönetebilmek için bu fonksiyonları ölçülü bir şekilde kurması gerekiyor.

Bu stratejinin başarısı da kusursuz bir şekilde birlikte çalışabilmeye ve bulut temelli fonksiyonların verimli işlemlerine bağlı.

Nokia ve VMware çoklu bulut operasyonları için el sıkıştı!

VMware ve Nokia’nın dünya çapında ortak müşterileri bulunuyor. Duyurulan bu genişletilmiş işbirliğiyle iki şirket, Nokia’nın yazılım uygulamaları ve aralarında VMware vCloud NFV’nin de bulunduğu VMware’ın Telco Cloud’u arasındaki uyumu daha da ileriye taşıyacak.

Nokia ve VMware daha derin bir iş ortaklığına yaptıkları yatırımı, entegre çözümler geliştirmek için teknolojik işbirliği ve gelişmiş Ar-Ge’yle artıracak.

Sonuç olarak CSP’ler Nokia’nın sanallaştırılmış ve konteynerleştirilmiş fonksiyonlarıyla. birlikte çalışması için tasarlanan VMware’ın bulut altyapısıyla kurumsal ve kullanım durumlarının ihtiyaçlarını daha kolay karşılayabilecek.

Nokia ve VMware, Nokia Hizmet Yönetim Platformu gibi Nokia’nın uygulamalarını, veri merkezlerinde. ve bulutlarda uygulamaların taşınmasını, iş yüklerinin dengelenmesini ve felaket kurtarmasını optimize etmeyi basitleştirmek. için tasarlanan uygulama mobilite platformu. VMware HCX’te ve VMware’ın Telco Cloud platformunda çalıştırarak, kusursuz bulut bolluğu yaratmak için çalışıyor.

Bu da müşterilerin ağ ve BT ortamlarını birleştirmelerini ve onları özel kurumsal bulutlara, sınır bulutlara ve genel bulutlara bağlamalarına yardımcı olacak çoklu bulut stratejilerini benimsemelerini sağlayacak.

Nokia, bina içindeki özel VMware Ready for NFV Certification Lab ile VNF’lerinin ve VMware vCloud NFV platformu üzerinde çalışan yazılım uygulamalarının teknik sertifikasyonlarına odaklanmaya devam edecek.

Yeni laboratuvarın içinde CSP’lerin en iyi sonuç için teknoloji ortamlarını doğru yapılandırmalarını sağlamak amacıyla performans nitelendirme de yer alıyor.

Certification Lab ile Nokia ve VMware, müşterilerine daha hızlı bir şekilde hizmet sunacak ve yeni özelliklere ve sürümlere daha kısa sürede ayak uydurarak iki şirketin portföyü arasında yol haritasının daha iyi çizilmesini sağlayacak.

VMware VMworld Avrupa 2019’da yeni inovasyonlar duyuruldu!

Nokia CloudBand Uygulama Yöneticisi ve Nokia Smart Plan Suite gibi çeşitli Nokia yazılım uygulamaları, sanal IMS, sanal paket çekirdeği ve oturum sınır kontrolörü halihazırda VMware bulut ortamlarındaki işlemler için sertifikalandırıldı.

Bu ve diğerlerine VMware Solution Exchange üzerinden ulaşılabiliyor.