Nokia Yeni Telefon Kamerası Ortalığı Kasıp Kavuracak: Ortaya Çıktı

Nokia yeni telefon kamerası

Nokia yeni telefon kamerası yakında kullanıcılarla buluşuyor. En ünlü telefon geliştiricileri içerisinde yer alan bu marka üst düzey performans sergileyecek gibi görünüyor. İşte merak edilen detaylar.

Son zamanlarda Nokia üstün performans sergiliyor. Şirket akıllı telefon dünyasında eskisi kadar aktif olmasa bile yine de cihaz tanıtımına devam ediyor. Bu üstün performansın kaynağı daha çok yeni güncellemeler ve cihaz özellikleri ile alakalı. ABD federal iletişim komisyonu yeni bir cihazı daha onayladı.

Akıllı telefon devi Nokia tarafından tasarlanan bu cihaz birçok farklı özelliğe sahip olacak. Bu özelliklerden ilki model çeşitliliği bakımından olacak. Gelen son detaylara baktığımızda 6 farklı model numarası olduğu olduğu görülüyor. Yani Nokia sadece tek bir telefon tanıtmayacak. 6 farklı modelin tanıtımını yapması bekleniyor.

Nokia yeni telefon kamerası ateş edecek

Nokia tarafından geliştirilen bu yeni modeller dikey olarak konumlandırılmış ve dikdörtgen bir modül içerisine yerleştirilen üçlü kamera düzeni ile geliyor. Böylece kamera bakımından biraz daha ön plana çıkacağını söyleyebiliriz. Ayrıca işin çok tuhaf bir detayı daha var.

Nokia yeni telefon kamerası

Yeni Nokia akıllı telefon modeli 50 megapiksel kameraya sahip olacak. Böylece şirketin kamera konusuna ayrı bir bakış açısı getireceğini söyleyebiliriz. Kimileri kameraların donanım bölümüne odaklanırken bazıları ise yazılıma ağırlık veriyor. Muhtemelen Nokia işin donanım bölümüne odaklanacak.

Yeni Nokia cihazının özellikleri

Ortaya çıkan son detaylara göre cihazın ana kamerası ile birlikte 2 adet 2 megapiksel sensör ve 8 megapiksel ön kamera bulunacak. Ayrıca 4 GB RAM ve depolama bakımından 128 GB alana sahip olacağı ifade ediliyor.

Bu modelin genel özelliklerine baktığımızda kullanıcıları tatmin edecek düzeyde olduğunu söyleyebiliriz. 2022 yılının ilk çeyreğinde Nokia bu modelleri duyuracak gibi görünüyor. Yeni akıllı telefon modeli ile ilgili daha başka detaylar geldikçe aktarmaya devam ediyoruz. Konu ile ilgili düşüncelerinizi yorumlar bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Haberler:

>> Nokia Т20: 10.4 İnç Ekrana Sahip Uygun Fiyatlı Yeni Bir tablet

>> Nokia, IP Ağ Güvenliği ve Enerji Veriminde Çıtayı Yukarıya Taşıyor