Xiaomi 12 Ultra, Kamerasıyla Rakiplerini Eleyecek!

Haftalık Telefon Haberleri

Xiaomi 12 Ultra modelinin kameraları hakkında yeni sızıntılar gerçekleşti. İşte önümüzdeki aylarda tanıtılacak olan yeni model hakkında tüm detaylar.

Son zamanlarda akıllı telefon piyasasında orta segmentte Xiaomi’nin hakim olduğunu söyleyebiliriz. Özellikle ülkemizde sürekli artmakta olan dolar kuru sebebiyle uygun fiyatlı modellere ilgi artıyor. Bu yüzden Xiaomi de bu hususta alınabilecek en güzel modelleri suna  markalar arasında yer alıyor. Xiaomi’nin amiral gemisi serisinin de piyasadaki rakiplerine kafa tutacak özelliklere sahip olduğunu söyleyebiliriz.

Geçtiğimiz günlerde tanıtılan Xiaomi 12 serisi bir hayli ilgi gördü. Xiaomi 12 serisi ile birlikte karşımıza çıkan Xiaomi 12, 12 Pro ve 12X modelleri, Qualcomm imzalı Snapdragon 8 Gen1 işlemcisi ile gücüne güç kattı. Yakında tanıtılacak olan Xiaomi 12 serisinin kamera odaklı modeli Xiaomi 12 Ultra modeli hakkında yeni detaylar ortaya çıktı. İşte ülkemizde de satılacak yeni model hakkında ortaya çıkan tüm ayrıntılar.

Xiaomi 12 Ultra, Kamerasıyla Rakiplerini Eleyecek!

Şubat ayında piyasaya sürülmesi beklenen modelin Leica ile işbirliği ile geliştirilecek kameralar ile karşımıza çıkması bekleniyor. Ana kameranın ortaya konumlandırıldığı, etrafında ise diğer lens ve sensörlerin dizildiği tasarımın, Huawei modellerine benzer bir forma sahip olduğunu söyleyebiliriz.

Xiaomi 12 Ultra

Cihaz, kamera tarafında kullanıcıları bir hayli memnun edecek özellikler ile kullanıcıların karşısına çıkacak. Söz konusu modelin ana kamerası Samsung’un 50 MP çözünürlüğünde GN5 sensörünü kullanması bekleniyor. Ana kameranın yanı sıra ise 3 kamera daha eklenecek. Bu kameralar da 48 MP çözünürlüğünde. Kameralardan biri ise 120x zoom teknolojisi ile kullanıcıların karşısına çıkacak. Kameranın yanı sıra ekran tarafında ise ekran altı parmak izi okuyucusu teknolojisinin Xiaomi 12 Ultra modelinde kullanıcıların karşısına çıkması bekleniyor.

Ayrıca cihazın ekranı hakkında da bazı iddialar var. Serinin önceki modeli olan Mi 11 Ultra’da, 6.81 inçlik bir ekran karşımıza çıkıyordu. Serinin bir sonraki modelinde ise ekran boyutunun biraz daha küçüleceği iddia ediliyor. Aynı zamanda bu modelin ekran altı kamera teknolojisine sahip olacağına dair söylentiler mevcut. Önümüzdeki günlerde yeni model hakkında daha fazla bilgi ortaya çıkacaktır. Yeni gelişmelerden haberdar olabilmek için takipte kalın.

İlgili Haberler

>> Samsung Galaxy S22 Ultra Kanlı Canlı Görüntülendi: Hem de S Pen İle!

>> Xiaomi 12 serisi, Dakikalar İçerisinde Tükendi