En Hızlı Yükselen Kripto Para Birimleri Bakın Hangileri Oldu: Biri Onları Durdursun

Kripto paralarda enflasyon

En hızlı yükselen kripto para birimleri ortaya çıktı. Özellikle 2021 yılında çok ciddi bir borsa hareketi yaşanmıştı. Bu borsa hareketi sonucunda bazı dijital varlıklar sert bir şekilde yükseldi.

Küresel çapta kripto para dünyası için son derece verimli bir yıl oldu. Bazı dijital varlıklar tahminlerin üzerinde yükseliş yakalayarak en az yüzde 10 bin arttı. Bu durum onların fiyatlarında olağanüstü bir artışa neden oldu. Elbette yatırımcıları tahminlerin üzerinde kazanç sağladı.

Bugünlerde her ne kadar kripto para yasası daha fazla tartışma konusu olsa bile kazançlar büyük merak uyandırıyor. 2021 yılının en fazla kazandıran kripto para birimlerini sizler için belirledik. Bu sıralamaya baktığımızda en fazla kazanç sağlayan kripto para birimi GALA oldu.

En hızlı yükselen kripto para birimleri

Hızlı yükselen kripto para birimleri içerisinde GALA coin liderliği eline aldı. Aslına bakacak olursak bu büyük bir sürpriz değildi. Metaverse ve oyun sektörü ciddi bir büyüme yakaladı. Bu kripto para birimi yüzde 48 bin oranında büyümeyi başardı. Böylece yatırımcısına çok ciddi bir kazanç sundu.

En hızlı yükselen kripto

Listeye baktığımızda ikinci sırada bizi AXS karşılıyor. NFT sektörünün tahminlerin üzerinde yükselmesi ile birlikte bu kripto para biriminin yıllık yüzde 17 bin kazanç sağladığını görüyoruz. Sadece bu bile NFT sektörünün ne kadar başarılı olduğunu ortaya koyuyor. En fazla yükselişe yakalayan bir diğer kripto para birimi ise SAND oldu.

Bazı projeler hızla yükselmeye devam ediyor

Dijital varlıkları değerlendirdiğimizde MATIC ve LUNA gibi projelerin ön planda olduğunu görüyoruz. Bu kripto para birimleri en az yüzde 13 bin seviyesinde yükseliş yakaladı.

FTM, SOL ve KDA gibi projeler ise yıllık yüzde 9984 seviyesinde kazanç sağladı. Böylece yatırımcılar 100 TL yatırsalar bile 9 bin TL gibi yüksek rakamlarda kazançlar elde etti. Peki sizin favori kripto paranız hangisi?

İlgili Haberler:

>> Kripto para yasakları gündeme bomba gibi düştü: 2022 zor geçecek

>> Bu 7 Metaverse Kripto Para Sert Yükseliş Yakalayabilir: Analistler Açıkladı