Nothing Phone 2 Gümbür Gümbür Geliyor: İşte Özellikleri!

Nothing Phone

Nothing Phone 2  modelinin tasarım ayrıntıları ve teknik özellikleri rotaya çıktı. İşte yakında tanıtılacak yeni model hakkında ortaya çıkan tüm detaylar.

Bildiğiniz üzere Nothing markası geçtiğimiz yıl hem kablosuz kulaklığını hem de akıllı telefonunu tanıtmıştı. Söz konusu modellerin ilgi gördüğünü söyleyebiliriz. Bununla beraber akıllı telefon tarafında Nothing Phone serisinin devam edeceğini biliyorduk. Amiral gemisi akıllı telefon olarak piyasaya sürülen Nothing Phone 1 modeli, bir hayli ilgi görülmüştü. Uzun süredir seriye tanıtılacak yeni model hakkında herhangi bir sızıntı bulunmuyordu. Sonunda serinin yeni modeli Nothing Phone 2 hakkında yeni detaylar ortaya çıktı. Söz konusu modelin kullanacağı işlemci ve diğer teknik özellikleri ortaya çıktı. İşte yeni model hakkında ortaya çıkan tüm ayrıntılar.

Nothing Phone 2 Gümbür Gümbür Geliyor: İşte Özellikleri!

Nothing Phone 2 modeli, işlemci tarafında Qualcomm imzası taşıyan Snapdragon 8+ Gen 1 yonga setine sahip olacak. Tabii ki çoğu kullanıcı tarafından söz konusu modelin Snapdragon 8 Gen 2 yonga setine sahip olması bekleniyordu. Ne yazık ki marka 8 + Gen 1 yonga setini tercih etmiş. Fakat 8+ Gen 1‘in de oldukça yeterli olduğunu söyleyebiliriz. Teaser görüntüleri ortaya çıkan modelin, diğer teknik özellikleri hakkında da sızdırılan detaylar mevcut. 12 GB RAM bellek ile gelecek olan Nothing Phone 2 modeli, 128 ve 256 GB olmak üzere iki farklı dahili defolama alanına sahip olacak.

Nothing Phone 2

Ekran teknolojisine baktığımızda ise AMOLED ekran ile geldiğini görmekteyiz. Ayrıca bu ekran, 120 Hz tazeleme oranına sahip olacak. OIS desteği de sunacak olan model 50 MP’lik  lens ile donatılıyor. Genel olarak kamera ve işlemci tarafında yeni modeli değerlendirdiğimizde ise, yeni bir amiral gemisi telefonun geldiğini söyleyebiliriz. Yani performans olarak kağıt üzerinde değerlendirdiğimiz zaman güçlü bir telefonun geleceğini öngörüyoruz.

Pil tarafına baktığımızda ise 5000 mAh’lık bir kapasite yer alacak. Ayrıca Android 13 ile kutudan çıkan model NothingOS 1.5 ile geliyor. Nothing Phone modeli ne yazık ki Türkiye garantili olarak satışa çıkmamıştı. Fakat bazı kaynaklar serinin yeni modelinin Türkiye’ye geleceğini iddia ediyor. Önümüzdeki günlerde yeni model hakkında daha fazla detay ortaya çıkacaktır. Yeni gelişmelerden haberdar olabilmek için takipte kalın.

İlgili Haberler

>> Fonri, akıllı yaşam çözümlerini ve hedeflerini açıkladı