Nutanix Microsoft Azure ile el sıkıştı!

Microsoft Azure

Nutanix Kusursuz Bir Hibrit Deneyimi İçin Microsoft Azure İle İş Birliği Yaptığını Duyurdu. İşte iş birliğine dair her şey!

Kurumsal bulut bilişim sektörünün liderlerinden Nutanix , Microsoft ile iş birliği yaptığını duyurdu. Yapılan iş birliğiyle iki şirket de kusursuz uygulama, veri ve lisans taşıma becerisinin yanı sıra Azure üzerinde Nutanix Clusters kullanarak yerinde ve Azure ortamlarında tek noktadan yönetim özelliğine sahip bir hibrit çözümü sunacak.“Bu iş birliği sayesinde Microsoft ve Nutanix gerçek birleşik hibrit ve çoklu bulut ortamına yönelik kararlılıklarını gösterdi.” diyen Nutanix CCO’su Tarkan Maner, sözlerini şöyle sürdürdü: “Müşterilerin, bulut yolculuklarında kendilerini kolayca ileri taşıyacak çözümler aradıklarını biliyoruz. Bu iş birliğiyle hem açık hem de özel bulut ortamlarında tek bir yazılım grubu sunabiliyoruz. Bu da esnekliğin artmasını, operasyonların sadeleşmesini ve büyük tasarruf edilmesini sağlıyor.”

Microsoft Corporation Bulut ve Yapay Zekadan Sorumlu Başkan Yardımcısı Scott Guthrie, “Çoğu şirketin, özel ve açık buluta yayılan hibrit bulut ortamlarını yönetmekte zorlandığını biliyoruz. Müşterilere hibrit Nutanix ve Azure çözümleriyle kusursuz bir deneyim ve esneklik sunduğumuz bu iş birliği bizi heyecanlandırıyor.”

Yapılan iş birliğiyle Nutanix ve Microsoft şunları sunacak

Azure üzerinde Nutanix Clusters

Bu iş birliğinin bir parçası olarak her iki şirket de Nutanix hibrit bulut mimarisini Azure’a sunmaya odaklanacak. İş birliği kapsamında, Nutanix Clusters’ı ve hizmetleri desteklemek için Azure’da Nutanix’e hazır düğümler oluşturulacak. Azure üzerinde Nutanix Clusters iş yükleri çalıştıran müşteriler Azure Hybrid Benefit’ten yararlanmalarının yanı sıra genişletilmiş güvenlik güncellemeleriyle maliyetleri azaltıp güvenliği ve verimliliği artırabilecek. Müşteriler ayrıca Nutanix’in yönetim arayüzünden Azure kurulumu ve yönetimi yapabilecek. Bu yolla tutarlı bir deneyim, araç takımı ve operasyonel süreçler elde edilecek. Daha da önemlisi, müşteriler uygulamalarını yeniden tasarlamak zorunda kalmadan açık ve özel bulut ortamlarında hibrit iş yüklerini sorunsuz yürütebilecek. Her iş yükü için en uygun bulut ortamını seçme esnekliği sunan bu çözüm, birden fazla ortam yönetmenin operasyonel ve teknik zorluklarını aşarak müşterinin önemli ölçüde tasarruf yapmasını sağlıyor.

Kusursuz Satın Alma ve Destek

Microsoft ve Nutanix müşterilere kusursuz satış ve destek deneyimleri sunmak için iş birliği yapıyor. Microsoft Azure müşterileri, Microsoft Azure Consumption Commitment (MACC) kapsamındaki mevcut Azure kredilerini Nutanix yazılımları satın almak için kullanabilecek. Bunun karşılığında, Nutanix müşterileri ise mevcut dönem lisanslarını Azure üzerinde Nutanix Clusters’a dönüştürerek veya Azure Marketplace’ten Nutanix yazılımı satın alarak Azure içinde özel ve açık bulut ortamları arasında rahatça hareket edebilecekler. Ayrıca müşterilere gerçek bir uçtan uca hibrit deneyimi sunmak için Nutanix ve Microsoft ortak müşteri desteği sunacak.

Microsoft Azure

Azure Arc Entegrasyonu

Nutanix ve Microsoft ayrıca, Azure Arc denetim arayüzü üzerinden yerinde veya Azure’daki Nutanix HCI sunucularını, konteynerlerini ve veri hizmetlerini yönetebilecek. Bu entegrasyon sayesinde müşteriler, çalışan Azure Arc sunucuları, Azure Arc konteynerleri ve Azure Arc veri hizmetleri gibi temel Azure hizmetlerini kendi Nutanix ortamlarına taşıyabilecek, yerinde Azure bulut yöntemlerini kullanabilecek ve Azure güvenlik özelliklerinden her yerde faydalanabilecek.

Müşteriler Nutanix hakkında şunları söylüyor

“CarMax olarak müşterilerimize en iyi araç alım satım deneyimini sunmamızla övünüyoruz.” diyen CarMax Teknolojiden Sorumlu Başkan Yardımcısı Ken Shaffer, sözlerini şöyle tamamladı: “Nutanix ve Microsoft iş birliğinin Azure için Nutanix Clusters ve ötesi için neler getireceğini merakla bekliyoruz. Bu hibrit bulut çözümünün, ekiplerimizin yenilikçi fikirler getirme ve bunları müşterilerimize sunma becerisini geliştirmesini, esnekliği, ölçeklenebilirliği ve güvenilirliği artırırken riskleri de azaltmasını bekliyoruz.”

“Société Générale hibrit bulut stratejisi uygulamaya karar verdi.” diye konuşan Société Générale Grup CTO’su Khaled Soudani, ardından şunları söyledi: “Böyle bir stratejiyi uygulamak için şirketlerin Nutanix ve Microsoft gibi, onlara bir hibrit bulut ortamı oluşturma, yönetme, koruma ve takip etme konusunda yardımcı olacak, esneklik ve ölçeklenebilirlik sunacak, sıkı yönetmeliklere, güvenlik ve performans gereksinimlerine uyacak iş ortaklarına ihtiyacı var.”

“United Network for Organ Sharing için teknoloji hayati önem taşıyor. Teknoloji, bağışlanan organların adaylara uyumlu olup olmadığını yılın 365 günü her saat anlayabilmemizi sağlıyor.” şeklinde konuşan United Network for Organ Sharing IT Hizmetleri ve Operasyonları Direktörü Tiwan Nicholson, sözlerini şöyle tamamladı: “Yaptığımız işin kritik yapısı nedeniyle güvenilir, ölçeklenebilir ve esnek bir BT altyapısına sahip olmamız şart. Bu da gerçek anlamda birleşik bir hibrit bulut çözümünü bizim için ideal kılıyor. Nutanix’in Micorosft ile yaptığı iş birliği, Azure üzerinde Nutanix Clusters ile açık ve özel bulut ortamları arasında köprü oluşturarak hibrit bulutun avantajlarından yararlanırken günlük operasyonlarımızı da kolaylaştırıyor.”