Nvidia GeForce RTX 4070 Fiyatı Can Sıkabilir

Ekran kartı fiyatları her geçen gün artıyor. Tabii fiyat artışları, maalesef pek çok farklı noktada devam eden ve can sıkan bir unsur. Yeni gelen söylenti detaylar, Nvidia GeForce RTX 4070 fiyatı ile ilgili. Sızıntı haberleriyle bilinen ve genellikle paylaştığı bilgilerin doğru olduğu görülen VideoCardz, bu henüz resmen duyurulmamış ürünün 599 dolar fiyat etiketiyle satışa sunulabileceğini bildiriyor.

VideoCardz’ta yer verilen bilgiler, Nvidia GeForce RTX 4070 fiyatı olarak 599 dolar etiketinin belirleneceğini ifade ediyor. Çıkış tarihi olarak da 13 Nisan gösteriliyor. Bu arada, bu ekran kartının henüz resmiyet kazanmış bir ürün olmadığını da söyleyelim. Bugün 3 Nisan olduğunu göz önünde bulundurursak, demek ki birkaç gün içinde resmi açıklama bekleyebiliriz.

Nvidia GeForce RTX 4070 fiyatı cepleri yakacak gibi…

Gamespot’taki bilgilere göre GeForce RTX 4070, bir önceki jenerasyonun ürünlerinden RTX 3070 Ti’ın çıkış fiyatıyla aynı fiyat etiketine sahip olabilir. Ki RTX 3070 Ti da oldukça başarılı bir ekran kartı.

GeForce RTX 4070, 12GB bellek ve 5888 CUDA çekirdeğiyle gelebilir. Ti sürümüne baktığımızda, 7680 CUDA çekirdeğini görüyoruz. Haliyle biraz kırpma söz konusu, ki bu da daha düşük fiyat için gerekli. Yine de oyun severler, 599 dolarlık fiyat etiketini de olumlu karşılamayacak gibi görünüyor. Nvidia ise, artan fiyatları “artan üretim maliyetlerine” bağlıyor.

Nvidia GeForce RTX 4070 Fiyatı Can Sıkabilir

Bir süre önce Diablo IV’ün beta süreçleri gerçekleştirilmiş ve bu süreçlerde bazı GeForce 3080 Ti kartlarda sorunlar meydana gelmişti. Elde edilen veriler, sorunun kaynağında oyunun olmadığını göstermişti. Özetlemek gerekirse…

RTX 3080 Ti’a sahip bazı oyuncular, Diablo 4’ün beta süreci esnasında ekran kartının çok zorlandığını bildirmiş. Hatta bazıları, beta esnasında ekran kartının tamamen bozulduğunu da ifade etmiş. Benzer bir durum, daha önce de Amazon’un yeni MMO oyunu New World ve RTX 3090 ekran kartlarıyla yaşanmıştı.

Dikkat! Diablo 4 Oynarken Ekran Kartınız Bozulabilir! Peki Sorun Ne?

Sorundan en çok etkilenen kartlar, Gigabyte üretimi…

Görünüşe göre ekran kartı sorunu yaşayan pek çok oyuncu var. Sorundan en çok etkilenen kartların ise genellikle Gigabyte üretimi RTX 3080 Ti’lar olduğu bildiriliyor. Bu kartların tasarımında bir zayıflık olabilir ve Diablo 4 beta süreçleri de bu sorunun ortaya çıkmasında ister istemez aracı konumunda yer almış gibi.

İlgili Haberler

>> Sony PlayStation VR 2, Beklentilerin Altında Kaldı! Geçinebilmek mi PS VR2 mi?