NVIDIA Studio, Tasarım ve Video Düzenleme Gibi Alanlarda Performans Sağlıyor

NVIDIA Studio, tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’deki kullanıcılarına da sıra dışı hızla birlikte önemli bir verimlilik sunuyor. NVIDIA Türkiye Pazarlama ve İletişim Müdürü Can Us “Türkiye’de de dijital ortamda içerik üreticilerinin sayısı hızla artıyor. NVIDIA olarak donanım alanında RTX ekran kartına sahip STUDIO platformuna dahil dizüstü ve masaüstü bilgisayarlarla, yazılım alanında kendi geliştirdiğimiz NVIDIA Broadcast, Omniverse ve Canvas gibi ücretsiz programların yanı sıra 110’dan fazla uygulamaya sağladığımız RTX’e özgü yeteneklerle, yaratıcılığa dair tüm çalışmalarda sıra dışı bir hız ve verimlilik sunuyoruz” diyor.

NVIDIA’nın sanatçıları ve endüstri profesyonellerini destekleyen NVIDIA Studio platformu; 3D tasarım, render alma, video düzenleme, hareketli grafik, fotoğrafçılık, grafik tasarım, mimari görselleştirme ve yayıncılık gibi yaratıcı alanlarda kullanıcılara yüksek performans sağlıyor. NVIDIA’nın sektör lideri GPU’ları ve Studio Sürücüleriyle yaratıcı uygulamalar, ilham verici bir performans ve yetenek düzeyiyle gelişiyor ve hız kazanıyor. Bu sayede kullanıcılarına da sıra dışı bir hız ve önemli bir verimlilik sunuyor.

NVIDIA Studio 2019 yılında, sayıları her geçen gün artan yaratıcı profesyonellere amaca yönelik yüksek performanslı dizüstü ve masaüstü bilgisayarlar ve ekran kartları üretmek için oluşturuldu ve zaman geçtikçe çok sayıda yeniliği platformuna dahil etti. NVIDIA Studio sertifikalı bilgisayarlar, içerik üreticiler için yüksek performans sunmak için tasarlanıyor. Bu bilgisayarlar RTX ekran kartlarından güç alıyor ve 110’dan fazla profesyonel uygulamada GPU hızlandırma özelliği sunuyor.

NVIDIA Studio, Tasarım ve Video Düzenleme Gibi Alanlarda Performans Sağlıyor

NVIDIA Studio’nun Hız Kattığı Önemli Uygulamalar

CANVAS: Sonsuz sayıda Yaratıcı İçerik

Basit şekiller ve çizgiler, çim veya bulut gibi gerçekçi materyallerden oluşan bir paletle boyanabiliyor. Ardından, devrim niteliğindeki yapay zeka modeli ekranı gerçek zamanlı olarak harika sonuçlarla dolduruyor. Bir malzemeyi değiştirmek, kar tanelerini çime dönüştürmek ve tüm görüntüyü bir kış manzarasından tropik bir cennete dönüştürmek mümkün hale gelirken sonsuz sayıda yaratıcı olasılıkları sunuluyor. NVIDIA Canvas, görüntüyü tam olarak ihtiyaç duyulan şekilde özelleştirmeyi sağlıyor. Canvas, bir resmin görünümünü ve hissini değiştiren dokuz stile ve gökyüzünden dağlara, nehirden taşa kadar değişen yirmi farklı malzemeye sahip.

BROADCAST: Tek Tuşla Sağlanan Profesyonellik

NVIDIA Broadcast uygulaması, her odayı bir profesyonel bir stüdyoya dönüştürüyor. Yapay zekayla geliştirilmiş ses ve video ile canlı yayınları, sesli sohbetler ve video konferans görüşmeler bir üst seviyeye taşınıyor. Yüksek klavye sesi, rahatsız edici mikrofon paraziti, gürültülü çalışan PC fanları, sinir bozucu arka plan yankısı. NVIDIA Broadcast’in sunduğu Parazitlenmeyi Giderme ve Oda Yankısı Giderme özellikleriyle arka plandaki istenmeyen parazitlenmeler yapay zeka yardımıyla tek tuşla oldukça hızlı ve kolay bir şekilde ortadan kaldırılıyor.

BLENDER: İş Yükünü Saniyelere İndirin

Blender, modelleme, animasyon, render ve simülasyon için ücretsiz ve açık kaynaklı bir 3D içerik oluşturma paketidir. Blender, RTX GPU’larına özel donanım ışını izleme ve yapay zeka tabanlı gürültü giderme özelliği ile daha da hızlandırılmış GPU özellikli bir yol izleyici(path-tracer) olan Blender Cycles’ı içeriyor. Güçlü geliştirmelerle, karmaşık yüksek doğruluklu tasarımlar için zaman, dakikalardan saniyelere indirgenmiş oluyor; ki bu da, “etkileşimli renderingi” ilk kez mümkün kılan ilk kez mümkün kılan bir büyük bir iyileştirmedir.

PREMIERE PRO: %400 Daha Hızlı Performans

Dünyadaki videoların yaklaşık yüzde 60 ‘ı artık cep telefonlarında izleniyor. İnsanların % 90 ‘ı bu cihazları dikey modda kullanıyor. Facebook’tan Instagram ve Snapchat’e kadar sosyal medya platformları, ekran verim kullanımını en üst düzeye çıkarmak ve katılımı artırmak amacıyla videolar için portre – görünüm oranlarını giderek daha fazla benimsiyor. Ancak çoğu video kamera, videoyu yatay en boy oranında yakalıyor. Bu, video editörlerinin videolarını manuel olarak kırpmalarını gerektiriyor ve herhangi bir hareketin özenle yüzlerce anahtar kareye eşleştirilmesi gerekiyor. Bu dönüşümü otomatikleştirmek büyük bir zaman tasarrufu sağlıyor.

İlgili haberler

>> Intel ve Penn Medicine’dan Kötü Huylu Beyin Tümörünün Tespiti İçin Araştırma