Öğrenciler TEB ile Silikon Vadisi ’ne gidiyor

Google News Abone Ol

Türkiye’nin ilk Girişim Evi konsepti ile Türkiye’ye girişimcilik vizyonunu kazandırmayı temel ilke edinen TİM-TEB Girişim Evleri, Let’s Up programı kapsamında eğitim alan üniversite öğrencilerini teknolojinin kalbi Silikon Vadisi’ne götürmeye hazırlanıyor.

Girişim Bankacılığı ile yaklaşık 5 yıldır ülke genelinde girişimcilik ekosisteminin gelişimine katkı sağlamak için çalışan Türk Ekonomi Bankası (TEB), girişimcilere elde ettikleri finansmanla fikirlerini nasıl işe dönüştürebileceklerinden projelerini nasıl pazarlayacaklarına kadar her konuda yol gösteriyor. Bu kapsamda, ülke genelindeki girişimcilere ulaşmak ve onların yenilikçi iş fikirlerini ekonomiye kazandırmak amacıyla Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) ile işbirliği yapan TEB, 10 ilde hayata geçirdiği TİM-TEB Girişim Evleri’nde girişimcilere ofis desteği sağlıyor, yatırımcı ve müşteri buluşmaları ile projelerini tanıtma imkanı sunuyor. TİM – TEB Girişim Evleri aklında yenilikçi fikirleri olan,  girişimci ruha sahip üniversite öğrencilerini Silikon Vadisi’ne götürmek üzere geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yıl da çalışmalara başladı.

Silikon Vadisi ’ne gidecekler Let’s Up Demodayler’de belirlenecek 

Girişimcilik ekosisteminde yer almak, fikirlerini ekonomiye kazandırmak isteyen üniversite öğrencilerine ABD Büyükelçiliği ile birlikte özel olarak geliştirdiği “Let’s Up” programı ile ulaşan TIM-TEB Girişim Evleri, Silikon Vadisi’ne götüreceği nitelikli iş fikirlerini üniversitelerde düzenleyeceği ‘Let’s Up Demodayler’ ile belirleyecek. ABD Büyükelçiliği iş birliği ve Türkiye Girişimcilik Vakfı’nın katkıları ile Nisan ayının son haftasında başlayarak Mayıs ayı ortasına kadar devam edecek ‘Yönetici Sohbetleri’ ile eşzamanlı gerçekleştirilecek ‘Let’s Up Demodayler’, Pamukkale Üniversitesi, İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü, Karadeniz Teknik Üniversitesi, 19 Mayıs Üniversitesi, Akdeniz Üniversitesi, Yeditepe Üniversitesi ve Selçuk Üniversitesi olmak üzere toplam 7 üniversitede düzenlenecek.

Demodaylerde, derslerinde başarılı, 10 ildeki TİM-TEB Girişim Evi’nde “Let’s Up” programı kapsamında hızlandırma eğitimlerini alan, Anadolu’nun geliştirilmeye açık, en başarılı teknolojik iş fikirleri seçilerek toplamda 16 üniversite öğrencisi Silikon Vadisi’ne gidecek. Öğrenciler Silikon Vadisi’nde eğitim alma imkanına sahip olarak, gelecekte hayallerini gerçekleştirmek için bir adım atmış olacaklar.

YÖNETİCİ SOHBETLERİ İLE BİRLEŞTİRİLEREK YAPILACAK DEMODAYLER

  • 19 Mayıs Üniversitesi – 18 Nisan
  • İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü – 25 Nisan
  • Pamukkale Üniversitesi – 3 Mayıs
  • Karadeniz Teknik Üniversitesi – 9 Mayıs

SADECE DEMODAY YAPILACAK ÜNİVERSİTELER

  • Akdeniz Üniversitesi – 27 Nisan
  • Yeditepe Üniversitesi – 20 Nisan
  • Konya Selçuk Üniversitesi -16 Mayıs

Başarı’dan yeni yerli telefon KAAN N2


CEVAP VER