OnePlus 9 ve 9 Pro, şarj sertifikası ile görüldü

OnePlus 9 ve 9 Pro şarj

OnePlus amiral gemisi serisi hakkında detaylar gelmeye devam ediyor. Yakında tanıtılacak OnePlus 9 ve 9 Pro, şarj sertifikası ile görüldü.

OnePlus, 29 Nisan tarihinde OnePlus 8 ve 8 Pro modellerini piyasaya sürmüştü. En uygun fiyatlı amiral gemisi diyebileceğimiz modeller, kullanıcıları tarafından epey sevilmişti. Ardından 6 ay sonra piyasaya sürülen OnePlus 8T modeliyle ortalığı kasıp kavurdu. 600$’a piyasaya sürülen OnePlus 8T, kendi fiyatındaki rakipleri arasında zirveye oynadı. Ardından OnePlus 9 serisiyle alakalı uzun süredir birçok haber karşımıza çıkıyor. Bu yılın en çok konuşulacak telefonları arasında yer alacak olan OnePlus 9 serisi, kamera detayları ile ortaya çıktı. İşte uygun fiyata yüksek performans sunması hedeflenen OnePlus 9 modelleri hakkında tüm bilinenler.

Geçtiğimiz günlerde OnePlus 9 serisinin ne zaman tanıtılacağına dair bir haber paylaşıldı. İddialara göre  OnePlus, yeni serisini 23 Mart tarihinde tanıtılacak. İsveçli fotoğraf markası Hasselblad ile ortaklık çerçevesinde karşımıza çıkacak modeller, söz konusu ortaklığın ilk mahsulü olacak. Aynı zamanda yeni seri, 3C diye bildiğimiz CCC şarj sertifikası ile karşımıza çıktı. Bu da yeni serinin yakında tanıtılacağına dair haberleri kanıtlar nitelikte.

OnePlus 9 serisinin tanıtım tarihine yaklaştıkça ayrıntılar gelmeye devam ediyor. Artık yakında karşımıza çıkacak modeller hakkında tüm detayları bildiğimizi söyleyebiliriz. Yakında karşımıza çıkacak modellerin şarj hızları da ortaya çıkmış durumda.

OnePlus 9 ve 9 Pro 65W şarj desteği ile gelecek

Ortaya çıkan belgeleri incelediğimizde her iki modelin de 65W gücünde hızlı şarj desteğine sahip olduğunu görüyoruz. Bazı kaynaklar OnePlus 9 Pro modelinin 45W gücünde kablosuz şarj gücüne sahip olacağını da iddia ediyor. Fakat bu iddia hakkında henüz bir belge ortaya çıkmış bulunmuyor.

OnePlus 9 ve 9 Pro şarj

Yeni serinin 4.500 mAh pil kapasitesine sahip olduğunu geçtiğimiz haftalarda öğrenmiştik. Bu kapasitede bir batarya için 65W hızlı şarj desteğinin bir hayli yeterli olacağını söyleyebiliriz.

OnePlus 9 Pro’nun GeekBench sonuçlarını incelediğimizde, tek çekirdekli testte 1.122 puan, çok çekirdekli testte ise 2.733 puan aldığını görmekteyiz. Bununla beraber 8GB RAM ile karşımıza çıkacak OnePlus 9 Pro’nun yonga seti, 2.42 GHz üç adet Cortex-A781.8GHz saat hızında dört adet Cortex-A55 ve bir adet Cortex-X1 performans çekirdeği ile geleceği biliniyor. OnePlus’ın yine ortalığı kasıp kavuracak bir model ile, akıllı telefon piyasasına giriş yapması bekleniyor. Yakın zamanda tanıtılması beklenen OnePlus serisi, ülkemizde büyük ilgi ile karşılanacak gibi görünüyor.

23 Mart’ta tanıtılacak serinin Türkiye’ye gelip gelmeyeceği henüz belli değil. Fakat tanıtım gerçekleştirdikten haftalar sonra yeni serinin Türkiye’de satışa sunulup sunulmayacağı belli olacaktır. Beklemede kalın.

İlgili Haberler

>>Serinin uygun fiyatlı modeli OnePlus 9R karşımızda!

>> OnePlus 9 çıkış tarihi kesinleşti, bakın bu yeni akıllı telefon ne zaman tanıtılacak