OnePlus 9R, serinin en uygun fiyatlı 5G modeli olarak karşımıza çıkmaya hazırlanıyor

oneplus 9r

OnePlus 9 serisinin uygun fiyatlı modeli 9R, tanıtım tarihi ile gündeme geldi. İşte yakında tanıtılacak model hakkında tüm detaylar.

OnePlus amiral gemisi serisini tanıtmak için gün sayıyor. Serinin son modeli OnePlus 8T bir hayli ilgi odağı olmuştu. Yakında tanıtılması beklenen OnePlus 9 serisi de uzun süredir bekleniyor diyebiliriz. Hakkında bir çok haber yazılan yeni serinin tüm modelleri tek tek ortaya çıktı. Artık seriye ait piyasaya sürülecek bütün modellerin özellikleri kesinleşti diyebiliriz. Çünkü serinin son sızdırılan üyesi OnePlus 9R hakkında da ilk detaylar belli oldu. Fiyat performans bazında iyi iş çıkartacağı düşünülen OnePlus 9R’nin temel özellikleri belli oldu. İşte yeni model hakkında ilk ayrıntılar.

Geçtiğimiz haftalarda yeni serinin tüm modelleri ile ilgili çarpıcı haberler ortaya çıktı. Serinin bir önceki modellerinin aksine yeni seride çok daha fazla model çeşidi karşımıza çıkacak.

OnePlus 9 ve OnePlus 9 Pro modellerinin piyasayı kasıp kavuracak özellikler ile karşımıza çıkacağını biliyoruz. Özellikler 9 Pro modelinin 120 Hz ekran ile karşımıza çıkacak olması tüketicileri bir hayli heyecanlandırdı. Fakat bu serinin, bir önceki seriden büyük bir farkı var. Söz konusu seride uygun fiyatlı modeller daha fazlar karşımıza çıkacak.

oneplus 9r

Son 2 hafta içerisinde karşımıza çıkan OnePlus 9E, 9 Lite ve 9R modelleri uygun fiyatlı olacak. Hangisinin daha ucuz olacağı henüz belli değil. Fakat OnePlus, 3 modelde de farklı özelliklere odaklanmış olabilir.

OnePlus 9R neler sunacak

OnePlus 9R modelinin ekranına baktığmızda Full HD+ çözünürlüğünde 6,5 inçlik 90 Hz yenileme oranına sahip AMOLED bir panel karşımıza çıkıyor.

OnePLus 9R, Qualcomm’un Snapdragon 690 işlemcisinden güç alacak. Bununla beraber 6 GB RAM ve 128 GB dahili depolama kapasitesi ile karşımıza çıkacağı düşünülüyor. Bazı kaynaklar bu RAM kapasitesinin 8 GB olacağını iddia ediyor. Fakat şu anlık henüz kesinleşen bir durum olmadığını belirtelim. Yakın zamanda söz konusu model hakkında daha fazla ayrıntı sızdırılacaktır.

15  Nisan tarihinde tanıtılacak model, uygun fiyatlı olacak. 457 dolardan satışa sunulması beklenen modelin Türkiye’de de satılacağı düşünülüyor.

İlgili Haberler

>> OnePlus 9 Pro, 120 Hz LTPO ekrana sahip olacak!

>> OnePlus 9, OnePlus 8T ile aynı ekrana sahip olabilir