OnePlus 9 çıkış tarihi kesinleşti, bakın bu yeni akıllı telefon ne zaman tanıtılacak

Akıllı telefon üreticisi OnePlus, yeni nesil amiral gemisi akıllı telefonlarının çıkış tanıtım tarihini doğruladı.  OnePlus 9 serisi akıllı telefonlarını yakın zamanda tanıtacak firmanın yeni akıllı telefonları üzerinde Hasselblad markasının ürünlerini kullanacak. 

OnePlus 9 serisi, 23 Mart 2021’de yapılacak olan canlı yayın ile tanıtılacak. Firma adları 9 ve 9 Pro olmak üzere iki cihaz tanıtacak. Bu cihazların her ikisinin de 5G desteği olacak.

OnePlus’ın lansmanı doğruladığı tanıtım resminde başka bir detay da ortaya çıktı. Firma kameralar konusunda uzmanlaşmış İsveç firması Hasselblad ile bir ortaklığa gitmiş gibi gözüküyor. Görünen o ki OnePlus ve Hasselblad firmaları fotoğraf setini geliştirmek için birlikte çalışmış. Geçtiğimiz dönemde OnePlus CEO’sunun cep telefonu kameralarını geliştirme sözü vermişti. Anlaşılan Hasselblad ile ortaklık ile bu söz tutulmuş olacak. Öte yandan ana sensör başka bir müttefikten geliyor. OnePlus 9 serisi akıllı telefonların ana sensöründe Sony’nin IMX789 yongası kullanılacak.OnePlus 9

Hasseblad, 12 bit RAW dosyaları, daha iyi HDR videolar, 30 fps’de 8K’ya kadar (veya 120 fps’de 4K) kayıt desteği ile ön plana çıkıyor. Hasseblad ile geliştirilmiş olan OnePlus 9 serisi akıllı telefonların kamera uygulaması fotoğraf düzenlemesine ek olarak gelişmiş renk kalibrasyon sistemine yardımcı olacak gibi gözüküyor. Tabii ki OnePlus ‘ın yerel uygulaması Phocus’u temel alan bir arayüzle sunum olacak.

OnePlus 9 serisi akıllı telefonların tanıtımını firmanın web sitesinden takip etmeniz mümkün. 23 Mart’ta firma canlı yayını web sitesi üzerinden de verecek. Bunlara ek olarak önümüzdeki günlerde modellere ait ipuçları ve detayların ortaya çıkmasını bekliyoruz.

OnePlus 9 serisi üçüncü bir telefon ile şaşırtabilir

Yukarıda da belirttiğimiz gibi OnePlus 23 Martta yapacağı tanıtım ile 9 ve 9 Pro adlı iki ürününü tanıtacak gibi gözüküyor. Fakat bazı uzak doğu sitelerinde bir modelin daha tanıtılabileceği söyleniyor. Bu yeni ürün OnePlus 9E veya OnePlus 9R olarak adlandırılmış durumda. BU 3. telefonun serinin içindeki bütçe telefonu olacağı ve amiral gemisi performansına yakın bir performans sergileneceği söyleniyor.

Tabii ki tüm bunların gerçek olup olmadığını 23 Martta göreceğiz. OnePlus firmasının yeni amiral gemisi hakkındaki görüş ve beklentilerinizi bizimle paylaşın.

İlgili haberler

>> Serinin uygun fiyatlı modeli OnePlus 9R karşımızda!