OnePlus 9 Pro, 120 Hz LTPO ekrana sahip olacak!

OnePlus 9 Pro LTPO

OnePlus 9 Pro serisinin Pro modeli hakkında ayrıntılar gelmeye devam ediyor. 120 Hz LTPO panel kullanacak olan model hakkında işte detaylar.

.

OnePlus 9 serisi, son zamanların en çok beklenen OnePlus serisi oldu diyebiliriz. Hakkında en çok yazılıp çizilen OnePlus serisi olan cihazlar, bekleneni karşılayacak mı, merak konusu. Tanımı için gün sayılan amiral gemisi serisi hakkında yeni ayrıntılar sızdırıldı. İddialara göre OnePlus 9 Pro modelinde, 120 Hz tazeleme oranına sahip LTPO panel kullanılaca­k. İşte OnePlus 9 ve 9 Pro modelleri hakkında tüm bilinenler.

OnePlus, 29 Nisan tarihinde piyasaya sürdüğü OnePlus 8 ve 8 Pro modellerini piyasaya sürmüştü. En uygun fiyatlı amiral gemisi diyebileceğimiz modeller, kullanıcıları tarafından epey sevilmiş­ti. Ardından 6 ay sonra piyasaya sürülen OnePlus 8T modeliyle ortalığı kasıp kavurdu. 600$’a piyasaya sürülen OnePlus 8T, kendi fiyatındaki rakipleri arasında zirveye oynadı. Daha sonrasında ise OnePlus 9 ve 9 Pro modelleri ile alakalı birçok sızıntı ortaya çıktı.

OnePlus 9 Pro, LTPO panel kullanaca­k

Önümüzdeki ay tanıtılması beklenen seri hakkında yeni ayrıntılar sızdırıld­ı. Max Jumbor, sızıntısında OnePlus 9 Pro modelinin 120 Hz tazeleme oranına sahip LTPO panel kullanacağını iddia etti. Şu ana kadar kullandığımız çoğu ekranda LTPS teknolojisi kullanılıyor. LTPO teknolojisinin LTPS panellerinden %5 ve %15 arasında güç tasarrufu sağladığı biliniyo­r. Aynı zamanda LTPO ekranların daha dinamik çalıştığı da kanıtlanmı­ş durumda. Bu yüzden yeni seride LTPO panel kullanılmasının hem güç tasarrufu hem de performans açısından daha çok fayda sağlayacağını belirtelim.

OnePlus 9 Pro LTPO

LTPO panel sayesinde, kullanıcı arayüzünde otomatik olarak tazeleme oranı değişebilece­k. Bu sayede her zaman 120 Hz oranında çalışmayan panel, güç tasarrufu sağlayacak.

Şu ana kadar sızdırılan, resmi olmayan bilgilere göre, OnePlus 9 Pro modeli 6,78 inç büyüklüğünde 120 Hz tazeleme oranına sahip ekrandan yararlanaca­k. Aynı zamanda 12 GB RAM ve 256 GB dahili depolamaya sahip olması bekleniyo­r. Bununla beraber Android 11 ile kutudan çıkacak olan cihaz, OxygenOS 11 arayüzünü kullanaca­k.

Snapdragon 888 yonga setinden güç alacağı kesinleşen OnePlus 9 Pro, 48 MP ana kameraya ve 16 MP ön kameraya sahip olacak. Yeni model hakkında sızdırılan bilgiler bu kadar. Önümüzdeki ay tanıtılması beklenen modelin tanıtım tarihine yaklaştıkça yeni ayrıntılar sızdırılacaktır.

İlgili Haberler

>> OnePlus 9, OnePlus 8T ile aynı ekrana sahip olabilir

>> OnePlus fiyat performans telefonu Nord N1, tanıtım tarihi ile şaşırttı

. . . . .