OnePlus 9, OnePlus 8T ile aynı ekrana sahip olabilir

OnePlus 9 ve 9 Pro şarj

OnePlus 9 ile ilgili söylentilerin ve sızıntıların ardı arkası kesilmiyor. OnePlus 9’un ekranı muhtemelen OnePlus 8T’de gördüğümüz düz ekrana sahip olabilir. İşte detaylar.

OnePlus serisinin yeni akıllı telefonu Mart ayı ortasında kadar piyasaya sürüleceği iddiası var. Ancak şirket henüz yaklaşan akıllı telefonu hakkında herhangi bir şey açıklamadı. Bununla birlikte bu durum sızıntıların ve söylentilerin artmasını engellemedi. Dolaşan en son bilgiler OnePlus 9‘un ekranıyla ilgili ve tasarımının tanıdık geleceği söylentisi var.

Digital Chat’in Weibo’daki bir gönderisine göre, OnePlus 9’un, Ekim 2020’de piyasaya sürülen OnePlus 8T ile aynı düz ekrana sahip. OnePlus 8T’nin ekranına baktığımız zaman 120 Hz yenilenme hızı sunan 6.55 inç AMOLED ekrana sahip. Ayrıca Ekranın sol üst köşesinde bir ön kameraya sahip. Ancak OnePlus’ın yeni amiral gemisi OnePlus 8 gibi kıvrımlı bir ekrana sahip olmayacak.

Ayrıca önceki sızıntılar, OnePlus 9’un 120 Hz yenileme hızı desteğiyle 6.55 inç FullHD+ ekrana sahip olabileceğini gösteriyordu. Bu, OnePlus 8T’de gördüğümüz ekrana uygun. Bu arada, OnePlus 9 Pro‘nun kavisli kenarlara sahip. Yüksek yenileme hızına sahip daha büyük bir 6,78 inç QHD + ekrana sahip iddiası var. Ön kamerasının 3.8 mm delikli olması olası gibi.

Kullanıcıların birçoğu kıvrımlı ekranlardan şikayetçi. Bu durum OnePlus’a özgü olmamakla beraber Samsung gibi akıllı telefon üreticileri kıvrımlı ekrandan vazgeçiyor. Kıvrımlı ekran trendi yavaş yavaş bitiyor gibi duruyor.

OnePlus 9

OnePlus, yeni amiral gemisini heOnePlus nüz tanıtımını ve ayrıntılarını henüz açıklamadı. Eğer şirket yeni akıllı telefonunu Mart ayında piyasaya sürmeyi düşünüyorsa Şubat sonu Mart başında resmi açıklamalar duyabiliriz.

OnePlus 9 serisinin sızdırılan özelikleri

OnePlus 9 Pro’nun 6.78 inç QHD ve 120 Hz yenilenme hızına sahip kavisli bir ekrana sahip. Ayrıca düz modelinde ise 6.55 inç FullHD+ ve 120 Hz yenilenme hızına ve düz bir ekrana sahip olacağı iddiası var.

Yonga seti olarak Qualcomm Snapdragon 888 işletim setinden alacak. Ayrıca akıllı telefonlar 4.500 mAh gücündeki bataryadan güç alacak. Büyük bir ihtimalle 65W kablolu şarjı destekleyecek. 9 Pro modelinde 45W kablosuz şarj özelliğine de sahip.

Siz OnePlus‘ın yeni çıkacak amiral gemisi hakkında ne düşünüyorsunuz? Lütfen yorum kısmında düşüncelerinizi belirtiniz.

>>OnePlus 9 ve 9 Pro’nun temel özelikleri açıklandı