OnePlus Nord Fiyatı İle Beklentileri Boşa Çıkarmadı!

OnePlus Nord Fiyatı İle Beklentileri Boşa Çıkarmadı!

oneplus nord fiyatı

OnePlus Nord fiyatı ile sevindirdi. OnePlus teknoloji markasının yeni telefon modeli OnePlus Nord’un ismi geçtiğimiz günlerde açıklanmıştı, şimdi ise fiyatının 500 doların altında olacağı söylendi. 

OnePlus Nord fiyatı ile orta segment telefon kullanıcılarını mutlu etti. Teknoloji markası 2020 yılının amiral gemisi olarak gösterilen telefon modelleri OnePlus 8 ve 8 Pro‘nun ardından çift ön kamerasıyla dikkat çeken yeni modelini duyurdu. Hong Kong merkezli şirket, Oppo’dan ayrılan Pete Lau tarafından 2013 yılında kurulmuştu.

Temmuz ayında yapılması planlanan lansmanla tanıtılacak olan yeni model, fiyatı ile hayrete düşürdü. One Plus Nord’un fiyatının uygun olacağı zaten bekleniyordu. Dün şirketin kurucu ortağı ve CEO’su olarak görev yapan Pete Lau, yeni modelin fiyatını açıkladı. Çinli girişimci yeni OnePlus Nord’un fiyatının 500 doların altında olacağını resmen söyledi.

Açıklanan OnePlus Nord fiyatı tam beklenildiği gibi

OnePlus, Instagram’de New Beginnings isimli dört bölümden oluşan bir belgesel paylaştı. Bu belgeselin ilk bölümünde yeni telefon modelinin geliştirilme aşamasına yer verildi. Geçtiğimiz günlerde “yanlışlıkla” açıklanan OnePlus Nord isminin bu belgeselle kesinleştiğini belirtelim. Çinli girişimci Pete Lau, belgesel ile yeni OnePlus Nord fiyatının 500 dolar altında olacağını resmen duyurmuş oldu. Daha önce 500 dolar altında fiyatlandırılan son OnePlus modeli OnePlus 5T’ydi.

Android Authority, OnePlus Nord isimli yeni telefon modelinin Avrupa’da ve Hindistan’da satışa sunulacağını açıkladı. Hindistan, OnePlus’ın açıkladığı satış listesinde olmasa da (listede Avrupa ülkeleri bulunuyor) Amazon Hindistan üzerinden Hintli kullanıcılar sipariş verebilecek. Kuzey Amerikalı kullanıcılar genel olarak telefonu satın alamayacak ancak OnePlus dün kıtadaki “belirli sayıda” kullanıcının lansmandan sonra sınırlı bir beta programına katılabileceğini doğruladı.

Belgesel, “Yolculuğumuz 7 Temmuz’da devam edecek.” ifadesi ile bitiyor. 10 Temmuz’da yeni modelin tanıtılacağı söylentileri dolaşırken 7 Temmuz’a dikkat çekilmesi, akıllara lansmanın o tarihte mi yapılacağı sorusunu getirdi.

OnePlus Nord’un özellikleri

OnePlus Nord fiyatı ile dikkat çekerken önemli olanın özellikleri olduğunu da vurgulayalım. Instagram’de yayımlanan belgeselin ilk bölümünde yeni modelin özelliklerinden de kısaca bahsedildi. Tanıtılan tasarıma göre, geçtiğimiz günlerde açığa çıktığı gibi model delik çentikte çift selfie (özçekim) kamera barındırıyor. Ekran özelliklerine göz atıldığında ise, 3.5mm kulaklık girişi görünmüyor.

Nord’un özellikleri resmi olarak açıklanmasa da şimdiye kadar toplanan verileri ve tahminleri şöyle sıralayabiliriz;

  • 32 MP + 8 MP çözünürlüğe sahip çift ön kamera,
  • Snapdragon 765G işlemci,
  • 90 Hz yenileme hızı,
  • 6,56 inç Super AMOLED ekran,
  • 6 GB RAM kapasitesi,
  • 4.300 mAh batarya gücü,
  • Ekran içine gömülmüş bir parmak izi sensörü,
  • 128 GB dahili depolama alanı.

Yeni OnePlus Nord fiyatı tahminlere göre 330 dolar (2, 260 TL) civarında olacak. Bu modelle birlikte orta segment telefonlar arasındaki rekabet iyice kızışacak.

>> OnePlus Z veya OnePlus 8 Lite Uygun Fiyatıyla Dikkat Çekecek! CEO’dan Çarpıcı Açıklamalar

>> OnePlus Nord geliyor! Yeni model çift ön kameralı olacak


CEVAP VER