Opera ile Artık İnternet Sitesine Giriş İçin Adres Yazmak Yerine Emoji Kullanabilirsiniz!

Opera, sıkıcı web bağlantılarından kurtulmanız ve artık emoji katalogunu keyifle kullanmanız için size imkân sunuyor. Evet, emojilerle de websitesi adresi yazılabilir.

.

Opera, teknoloji severlere daha keyifli bir çözüm sunmak için hareket geçti. “Emojileri bir sonraki seviyeye taşımaya hazır mısınız?” diyen şirket, Yat firmasıyla yeni bir ortaklık gerçekleştirdi. Bu ortaklık sonucunda, artık Opera internet tarayıcısı üzerinden emojilerle internet sitesi adresleri yazmak mümkün.

opera emoji

Bu servis, Windows, Mac, Android, iOS ve Opera Crypto Browser Project’te kullanılabiliyor. Yani evet, emoji tabanlı internet adresleri artık kullanılabiliyor ve kısa sürede yaygın hale gelmesi bekleniyor. Bunun yeni bir yaratıcılık sürecini başlatacağı da düşünülüyor.

Örneğin, diyelim ki günesinoglu . com diye bir siteniz var. Bu site adresine Opera tarayıcının arama kısmına güneş ve çocuk emojileri koyarak gidebileceksiniz.

Opera’da, artık emojiler kullanarak websitesi adresi yazılabilecek!

Opera’nın resmi blogunda yer verilen görüşleri özetlemek gerekirse…

“Otuz küsür yıldır halka açık olarak internet kullanımı var ve hâlâ www . com gibi adres uzantılarını kullanıyoruz. Yani yıllar geçmiş olmasına rağmen bu konuda pek de değişim olmamış gibi. Biz ise Opera olarak, Yat ile yaptığımız ortaklık sonucunda, dünyada ilk kez bir web tarayıcısı aracılığıyla web linklerini emojiler üzerinden yazabilme ve kullanabilmeyi sunuyoruz.

Emojilerin kullanımı, internet kullanımında yeni bir yaratıcılık düzeyini de açığa çıkarabilir. Sonuçta harfler ve sayılar yerine emojiler kullanmak daha keyifli de olacaktır.
Yat’ın sunduğu servis sayesinde, isteyenler web adreslerini emojilerle tasvir edebilecek ve bu sayede herkes bu şekilde kullanabilecek. Örneğin, şu an için bu konuda müzisyenlerin büyük bir ilgisi olduğunu görüyoruz. Lil Wayne ve Steve Aoki gibi isimlerin emojili

websitesi adresleri var. Tabii burada sizin hangi işle meşgul olduğunuz çok da önemli değil. Ne yapıyor olursanız olun, kendi istekleriniz doğrultusunda seçimler ve özelleştirmeler yapabilme şansınız var.

Bir de ilginç bilgi paylaşalım. Dünyadaki 4.6 milyar internet kullanıcısının %90’lık dilimi, kendilerini emojilerle ifade ediyor ve bu noktada Opera, sunduğu yeni servis sayesinde yeni deneyimlerin kapılarını aralıyor.”

eewrfwe

İlgili Haberler

>> Samsung Galaxy S22 +’a Tonla Para Verdikten Sonra İçini Açar Mısınız? Birileri Açtı! İşte O Video

. . . . .