Xiaomi Cihazlarda Az Bilinen Özellikler: Bu 4 Özelliği Daha Önce Duymadınız

Xiaomi cihazlarda az bilinen

Xiaomi cihazlarda az bilinen özellikler ile birlikte akıllı telefonunuzu daha kapsamlı bir şekilde kullanabilirsiniz. Peki ne tür özellikler bu cihazlarda ek olarak sunuluyor?

Dünyanın en büyük akıllı telefon üreticileri içerisinde yer alan Xiaomi sürekli olarak yeni cihazlar geliştiriyor. Özellikle amiral gemisi modeller diğerlerine oranla çok daha fazla seviliyor. Şirket Android işletim sistemi üzerine geliştirdiği MIUI arayüzünün yeni sürümlerinin tanıtımını gerçekleştirmeye devam ediyor.

Tanıtımlar esnasında genellikle özelliklerin önemli bir bölümünü açıklıyor. Fakat bazı özellikleri gizli tutuyor. Hem geliştiriciler hem de akıllı telefon analistleri bu tür gizli bırakılan yazılımları ayrıntılı çalışmalar ile tespit ediyor. Özellikle bazı detaylar gündelik hayat içerisinde fazlasıyla işe yarar nitelikte.

Xiaomi cihazlarda az bilinen detaylar

Xiaomi cihazlarda kullanabileceğiniz gizli özelliklerden ilki tam ekran göstergesinin gizlenmesi ile ilgili. Eğer isterseniz tam ekran gösterge şeridini gizleyebilirsiniz. Bunun için Ayarlar > Sistem Navigasyonu yolunu izlemeniz gerekiyor. Hemen ardından tam ekran göstergesini gizleme seçeneği üzerinden bu işlemi yapmanız mümkün.

Xiaomi cihazlarda az bilinen

Xiaomi cihazlarda kullanabileceğiniz bir diğer gizli özellik ise tarayıcı ile ilgili. Eğer isterseniz akıllı telefonunuzdan tarama uygulamasını kullanarak fotoğraf ve belgelerinizi aramanız mümkün. Ayrıca tüm bu taramalardan sonra tercüme yapma gibi imkanlara sahipseniz isteyenler bu tarama uygulamasını QR kod için de kullanabilir.

Sanal kimlik ve yüzen pencereler

Çinli akıllı telefon devinin cihazlarında yer alan bir diğer önemli özelliği ise sanal kimlik ile ilgili. Kullanıcılar isterlerse kendi kimliklerini kullanmak yerine sanal bir kimlik oluşturabilirler. Böylece web sitelerinde bu sanal kimliklerle gezme imkanları ortaya çıkar. Eğer isterseniz Ayarlar> Gizlilik Koruması > Özel İzinler> Sanal Kimliği Yönet yolunu takip edebilirsiniz.

Son olarak bu akıllı telefon modellerinde yüzen pencereler özelliğini kullanmanız mümkün. Bu özellik diğerlerine göre biraz daha bilinir konumda. Uygulamaları daha küçük pencere içerisine sürükleyerek kullanmanız mümkün. Peki tüm bu özellikler içerisinden sizin favoriniz hangisi?

İlgili Haberler:

>> Xiaomi 11T 256 GB İnceleme. Xiaomi’nin Yeni Amiral Gemisi Hakkında Tüm Detaylar Bu Videoda!

>> Mercedes Telefon İster Misiniz? Xiaomi ile Mercedes Güçlerini Birleştirdi: Redmi K50 Gaming Edition