Oppo, 3 kez katlanabilen konsept telefonunu tanıttı!

Oppo, 3 kez katlanabilen konsept telefonunu tanıttı!

oppo katlanabillir telefon
Google News Abone Ol

Katlanabilir ekranların ilgi odağı haline gelmesi ile Oppo, kaydırmalı katlanabilen modelini Twitter üzerinden kullanıcılarına duyurdu.

Güç geçtikçe katlanabilir, sarılabilir ekran panellerine sahip olan telefonlara ilgi artıyor. Hatta 2021-2022 yıllarında katlanabilir telefon satışlarının normal ekranlı telefonlar ile benzer satış rakamlarına sahip olacağı da düşünülüyor. Hâl böyle olunca teknoloji devleri yeni tasarımlar üzerinde çalışmaya devam ediyor. Dev markalar, her geçen gün daha farklı tasarımlara sahip konsept tasarımlar sunmaya devam ediyor. Geçtiğimiz ay Oppo, uzayan ekrana sahip olan Oppo X 2021 modelini kullanıcılarına sunmuştu. Bu konsept tasarıma göre telefon 6,7 inç boyutundan 7,4 inçe kadar uzamaktaydı. Çok geçmeden yeni konsept model de tüketicilere sunuldu. İşte Oppo’nun 3 menteşeye sahip kaydırmalı telefonu hakkında tüm detaylar.

Paylaşılan yeni tasarımında Oppo, Japon tasarım stüdyosu Nendo ile işbirliği yaptı. Üç menteşeye sahip olan model ilk yayınlandığı saatten itibaren büyük bir ilgi ile karşılandı.

oppo katlanabillir telefon

Oppo ve Nendo’nun tanıtımında açıklananlara göre, kaydırmalı telefon tasarımında telefonun boyutunun anlık olarak değiştirilerek kullanılabilirlik alanlarının artması amaçlandı. Yeni tasarım sayesinde kaydırmalı telefon 3 kez katlanabilecek ve her katlandığında çok farklı işlevlere sahip olabilecek. Konsept modelin videosunu incelediğimizde, ekranın saniyeler içerisinde kolaylıkla istenilen konuma getirilebildiği görülüyor. Yeni tasarım cihazının aynı zamanda, içinde gömülü bir kalem bulunuyor. Bu kalem sayesinde büyük ekrana geçildiğinde not alımının kolaylaştırılması amaçlanıyor.

Oppo’nun bu tasarımının ne zaman hayata geçirileceği henüz belli değil. Fakat katlanabilir akıllı telefon piyasasında çığır açacak bir model ile karşımıza çıktığını söyleyebiliriz. Henüz bu tasarımın gerçeğe dönüşmesi için uzun bir süre olduğu söylense de 2021-2022 yıllarında katlanabilir modeller trend oldukça daha farklı tasarımlar ortaya çıkacaktır.

Katlanabilir, uzayabilir, sarılabilir tasarımların ilgi odağı olduğu dönemde farklı tasarımlar görmeye devam ediyoruz. Fakat bu ortaya çıkan modellerin gerçeğe dönüştürebileceği henüz belli değil. Zaman geçtikçe yeni tasarımlar ortaya çıkacaktır.

İlgili Haberler

>> Oppo A15s tanıtım afişi görüldü. İşte detaylar

>> Oppo Reno 5 ve Reno 5 Pro tanıtıldı. İşte özellikleri!


CEVAP VER