Uzayan ekrana sahip Oppo X 2021 tanıtıldı!

Uzayan ekrana sahip Oppo X 2021 tanıtıldı!

oppo x 2021
Google News Abone Ol

Oppo, X 2021 adını verdiği konsept tasarımını kullanıcılarına tanıttı. Uzayan ekran paneline sahip telefon hakkında işte ilk detaylar!

Akıllı telefon pazarında, katlanabilir, sarılabilir gibi ekranlara ilgi arttıkça, markalar tarafından da konsept tasarımlar gün yüzüne çıkmaya devam ediyor. 2021 yılında katlanabilen, uzayabilen ekranlara olan ilginin çok daha fazla artacağı düşünüldüğünden dolayı, büyük markalar tarafından benzersiz tasarımlara sahip prototipler yayınlanmaya başlandı. Oppo ise, tüketiciler ile paylaştığı konsept tasarımında OLED ekrana sahip, genişleyebilen X 2­021 adını verdiği modeli hakkında ilk ipuçlarını verdi.

Oppo X 2021 6,7 inç boyutundan 7,4 inçe uzuyor

Akıllı telefon kullanıcılarının cebe sığan fakat tam ekran performansını da yaşatacak bir telefon talebine karşılık, birçok marka tarafından katlanabilir modeller üretilmeye başlandı. Oppo, tanıttığı konsept modelinde, açık değilken 6,7 inçlik cebe sığabilecek bir boyuttayken, açıldığında ise 7,4 inç boyutuna kadar uzayabiliyor. Uzayan ekran tasarımı sayesinde kullanıcılar, ihtiyaçları olduğu takdirde daha büyük ekran performansını yakalayabilecekler.

Dünya’nın ileri gelen ekran üreticilerinden BOE’nin üst düzey yöneticisi, Oppo X 2021 modeli için, benzersiz bir ekran ürettiklerini açıkladı. Oppo X 2021 modelinin ekran üreticisi BOE’nin başkan yardımcısı Yuan Feng, Çin sosyal medya platformu Weibo’da bir blog yazarına BOE şirketinin teknolojik gelişmelerinin arkasında olduğunu söyledi. X 2021 modelinde ise ekran açılıp kapanırken, sağ ve sol kenarlardaki ekran panelinin yuvarlanmasını kusursuz hale getirebilmek için üstün teknoloji kullanıldığını belirtti. Söz konusu çalışmalar sayesinde Oppo X 202­1 modelinin, ekranı uzayıp kısalırken, son derece kusursuz görünmekte.

oppo x 2021

Oppo X 2021 konsept tasarımının hayata geçirilip geçirilmeyeceği henüz kesinlik kazanmadı. Fakat OLED ekran üzerinde katlanabilir teknolojiyi Galaxy Z Fold 2 modeli ile gerçekleştiren Samsung’dan sonra bu modeli tanıtması, henüz inovatif bir model geliştirmediği anlamına gelir. Akıllı telefon pazarında bu tür ekranlara gösterilen ilgi arttıkça benzersiz modeller üretilmeye devam edilecektir. 2021 ve 2022 yıllarında katlanabilir, sarılabilir, uzayabilir ekranlar, normal ekranlı cihazlarla satış yarışına girebilir. İlerleyen yıllarda bizi nasıl teknolojiler bekliyor, göreceğiz.

İlgili Haberler

>> Oppo Reno 4 Mo Salah Edition sürümüyle dikkat çekti

>> Oppo Reno 5 hakkında ilk detaylar ortaya çıktı!


CEVAP VER