OPPO, 5G destekli yeni akıllı telefonu A55’i tanıttı

OPPO, orta segment yeni akıllı telefonu A55 5G’yi tanıttı. İşte detaylar. 

Yeni akıllı telefonu A55 5G ile dikkatleri üzerine çeken Çinli akıllı telefon üreticisi tüketiciyi memnun edecek gibi duruyor. Akıllı telefonun sunduğu özelliklerle beraber orta segment telefon arayanların dikkatini çekecek.

Son zamanlarda tüketiciye sunduğu telefonlarla dikkat çekmeyi başaran OPPO, yeni akıllı telefonu A55 5G ile tüketicinin karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Özelikleri ile orta segment’in üst sınıfında yer alıyor.

A55 5G‘nin özeliklerine baktığımızda boyut olarak 6,5 inç boyutunda olan akıllı telefon HD+ çözünürlük sunan bir ekrana sahip. Çentikli bir yapıya sahip olan akıllı telefon 60 Hz yenileme hızı sunuyor ve 480 nit parlaklık değerine sahip. Ekran gövde oranı ise 88,7 gibi bir oran sunuyor. Kamera tarafından ise ön tarafta 8 MP çözünürlük sunuyor. Parmak izi okuyucusu ise akıllı telefonun yan tarafında bulunuyor.

OPPO

OPPO, yeni akıllı telefonu A55 5G yonga seti olarak MediaTek Dimensity 700‘den güç alıyor. Tüketicilere 6 GB RAM ve 128 GB depolama alanı sunan akıllı telefon ayrıca 1 TB kadar microSD imkanı sunuyor. Batarya yönünde ise 5.000 mAh kapasite sunuyor. Hızlı şarj desteği sunmayan telefonun şarj kapasitesi 10 watt olarak açıklandı.

Daha önceden belirttiğimiz gibi ön kamerasında 8 MP çözünürlük sunuyor. Arka kameraları ise 13 MP ana kamera, 2 MP makro kamera ve 2 MP portre odaklı kamera ile tüketicilere bu özellikleri ile ortaya çıkacak. Henüz başka özelliği açıklanmayan akıllı telefon diğer özellikler duyurulunca paylaşmaya devam edeceğiz.

A55 5G‘in Çin satış fiyatı ise 245 dolar olarak duyuruldu. Akıllı telefon Türkiye’ye gelip gelmeyeceği henüz belli değil.

>>Sony Xperia Compact serisi tekrardan hayat buluyor