Oppo A98 5G 108 MP Kamera İle Türkiye Yolcusu!

Oppo A78 4G

Oppo A98 5G modeli TENAA listelerinde görüldü. Söz konusu modelin tasarım ayrıntılarının ve teknik özelliklerinin ortaya çıktığını belirtelim. İşte ülkemizde de sataşa sunulması beklenen 108 MP ana kamerası ile dikkat çeken yeni Oppo modeli hakkında ortaya çıkan tüm ayrıntılar.

Oppo A serisi modellerin, genellikle uygun fiyatla karşımıza çıktığını biliyoruz. Özellikle orta segment akıllı telefonlar ülkemizde bir hayli ilgi görüyor. Bu yüzden Oppo A serisi modellerin, özellikle son yıllarda Reno serisinden dahi daha çok satıldığını söyleyebiliriz. Yakında piyasaya sürülmesi beklenen Oppo A98 5G modeli, TENAA web sitesinde görüntülendi. Artık söz konusu model hakkında birçok bilgiye sahip olduğumuzu söyleyebiliriz. Bununla beraber A serisine ait çoğu modelin ülkemize de giriş yaptığını biliyoruz. Bu yüzden A98 5G’nin de Türkiye’ye geleceği tahmin ediliyor.

Geçtiğimiz günlerde söz konusu modelin bazı teknik özellikleri belli olmuştu. Artık fiyat bilgisi ve tasarım detaylarının da ortaya çıkmasıyla tanıtımına 1-2 adım kaldığını söyleyebiliriz. NBTC sertifikası alan modelin artık çoğu teknik özelliğine hakim olduğumuz belirtelim. İşte ülkemizde de satışa sunulması beklenen yeni model hakkında tüm detaylar.

Oppo A98 5G 108 MP Kamera İle Türkiye Yolcusu!

Geçtiğimiz aylarda PJQ110 model numarası ile Oppo A98 5G modeli olduğunu düşündüğümüz yeni bir Oppo modeli gün yüzüne çıkmıştı. Artık gizemli Oppo modelinin A98 5G olduğuna kesin gözüyle bakılıyor. TENAA listelerinde ortaya çıkan model, Tayland’ın NBTC sertifikasyon web sitesinde görüntülendi. 5G desteğine sahip olan model, kendi segmentinde sunduğu 108 MP gibi ek özle ilkler ile rakiplerine karşı öne geçmeyi amaçlıyor.

Oppo A98 5G

Oppo A98 modeli, 2.2 GHz çekirdek hızına sahip bir işlemci ile gelecek. Fakat yeni modelin kullanacağı işlemci hakkında henüz ortaya çıkan net bir detay bulunmuyor. 6.7 inçlik FULL HD+ ekran ile gelecek modelin kavisli bir yapıya sahip olacağı ortaya çıktı. Bununla beraber söz konusu panelde ekran altı parmak izi okuyucu olduğu tahmin ediliyor.

Oppo A98 5G, 12 GB’a kadar RAM ve 512 GB’a kadar depolama ile gelecek. 4.690 mAh kapasiteye sahip bir batarya ile beslenecek ve arka tarafında üçlü kamera olacak. Bu kameralar 108 MP ana kamera, 2 MP derinlik/makro ve 16 MP selfie kamerası olarak sırlanmış durumda. Önümüzdeki günlerde yeni model hakkında daha fazla detay ortaya çıkacaktır. Yeni gelişmelerden haberdar olabilmek için takipte kalın.

İlgili Haberler

>> Reklamlı Netflix’e İlgi Var mı? Türkiye’ye Ne Zaman Gelecek?