Reklamlı Netflix’e İlgi Var mı? Türkiye’ye Ne Zaman Gelecek?

Netflix, gelirlerini artırabilmek için geçtiğimiz kasım ayında daha uygun fiyatlı abenlik modeli olan reklamlı gösterimi devreye almıştı. The Verge’teki bilgilere göre bu abonelik biçimi, başta yavaş bir ivmeyle yol alsa da an itibarıyla 1 milyon civarında kullanıcıya erişmiş durumda.

Netflix’in reklam gösterimli ve bu bağlamda daha uygun fiyatlı abonelik modeli, 1 milyon civarı abonelik elde etti. Geçtiğimiz kasım ayı itibarıyla devreye alınan bu yeni ve uygun fiyatlı abonelik sistemi, aylık 7 dolarlık fiyat etiketine sahip. Şirket, bu tip hamlelerle hem şifre paylaşımını ortadan kaldırmak hem de daha evvel abonelik almayan kullanıcıları hedefliyor.

Antenna şirketinin yaptığı analizler, bu yeni reklamlı abonelik modelinin rakip şirketler HBO Max ve Disney Plus’a kıyasla daha yavaş büyüdüğünü gösteriyor. Bu şirketler, reklamlı ve daha uygun fiyatlı abonelik seçeneklerini Haziran 2021 ve Aralık 2022’de kullanıma sunmuştu.

Reklamlı Netflix'e İlgi Var mı? Türkiye'ye Ne Zaman Gelecek?

Netflix’in reklamlı planı Türkiye’de var mı?

Maalesef, an itibarıyla bu seçenek ülkemizde aktif değil. Ne zaman geleceği de henüz bilinmiyor. Netflix’in resmi yardım sayfasına gittiğinizde, şu ibarelerle karşılaşıyorsunuz:

“Reklamlı planınız bu bölgede kullanılamıyor.

Bu planın mevcut olduğu bir konumdan izlemeyi deneyin. Buradan izlemeye başlamak için netflix.com adresinden çevrimiçi olarak plan değişikliği yapabilirsiniz.

Reklamlı planının mevcut olmadığı bir ülkeye seyahat ediyorsanız veya yakın zaman önce böyle bir ülkeye taşındıysanız bu hata mesajını alabilirsiniz.

Sorunu çözmek için:

Reklamlı planı başlattığınız ülkedeyken Netflix’i izlemeyi tekrar deneyin.

Ya da reklamsız bir plana geçiş yapın.

Zaten reklamlı planınızı başlattığınız ülkedeyseniz farklı bir sorun söz konusu olabilir. Lütfen Netflix Müşteri Hizmetleri ile iletişime geçin.”

Platform, yakın zamanda 100’den fazla ülkede fiyat indirimleri gerçekleştirmiş, maalesef bu ülkeler arasında Türkiye’yi dahil etmemişti!

Ülkemizdeki abonelik fiyatları şöyle:

Temel Plan: Aylık 63,99 TL
Standart Plan: Aylık 97,99 TL
Özel Plan: Aylık 130,99 TL

Platform, yakın zamanda şifre paylaşımına kısıtlama getirmesi ve reklamlı ama daha uygun fiyatlı abonelik seçeneği gibi hamleleri sebebiyle eleştirilerin odağında yer alıyor. Bu yeni hamleyle en az 10 milyon abonenin platformda kalması hedefleniyor.

Platformun dünya çapında 200 milyondan fazla abonesi var.

İlgili Haberler

>> Samsung Galaxy Z Fold5 ve Z Flip5 İçin Sevindiren Haber!