Oppo Find X5 Pro Kanlı Canlı Görüntülendi: İlginç Kamera Tasarımı!

Oppo Find X5

Oppo Find X5 Pro modeli ilginç kamera kurulumu ile görüntülendi. İşte ülkemizde de tanıtılması beklenen yeni model hakkında tüm detaylar.

Oppo, her fiyat segmentine özel akıllı telefonlar üretmeye devam ediyor. Özellikle ülkemizde satışa sunulan Reno serisi ile ilgi odağı haline gelen Oppo, üst segmente hitap eden bir telefon üzerinde çalışıyor. Serinin önceki modellerine kıyasla ilginç bir tasarım ile karşımıza çıkacak olan Oppo Find X5 Pro, kanlı canlı görüntülendi. Söz konusu telefonun yakında tanıtılması bekleniyor. Ayrıca yurtdışında tanıtıldıktan haftalar sonra ülkemizde de tanıtılacağını dair söylentiler mevcut Fakat henüz ülkemizde satılacağı iddialarının resmileşmediğini, önümüzdeki günlerde kesinleşebileceğini belirtelim. İşte üst segment yeni model Oppo Find X5 Pro hakkında ortaya çıkan tüm ayrıntılar.

Oppo Find X5 Pro Kanlı Canlı Görüntülendi: İlginç Kamera Tasarımı!

Geçtiğimiz haftalarda Oppo Fi­nd X5 Pro modelinin render görüntüleri ortaya çıkmıştı. Bununla beraber yeni cihazın bazı teknik özellikleri de sızdırılmıştı. Cihazın ortaya çıkan görsellerini incelediğimizde render görüntüleri ile uyuşan bir tasarım anlayışının hakim olduğunu görmekteyiz. Bu da demek oluyor ki O­ppo Find X5 Pro modelinin tasarımı kesinleşti.

Oppo Find X5

Bununla beraber yeni modelin teknik özellikleri de belli oldu. İşlemci tarafında Qualcomm imzalı Snapdragon 8 Gen1 yongasına sahip olacak modelin performans anlamında rakiplerinden üstün bir seviyede olacağını söyleyebiliriz. Çünkü Qualcomm’un en son tanıtılan işlemcisi hala Antutu’da en güçlü akıllı telefonlar listesinde bulunan akıllı telefonların sahip olduğu işlemci olarak karşımıza çıkıyor. Bu yüzden  Oppo Find X5 Pro modelinin de listedeki en güçlü modeller arasında yer alabileceğini belirtelim.

RAM tarafında 12 GB‘lık bir kapasite ile bizleri karşılayacak olan model, Oppo’nun kendi yazılımsal desteği sayesinde 3 GB’lık sanal RAM desteğine de sahip olacak. Bu sayede yazılımsal destek sayesinde söz konusu modelin RAM belleği 15GB kapasitesine kadar çıkacak. Bu da performans anlamında rakiplerine karşı önemli bir avantaj yakalamasını sağlayacak.

Oppo Find X5 serisinin Şubat ayının sonlarında tanıtılması bekleniyor. Aynı zamanda serinin X5 Lite modelinde MediaTek imzalı bir işlemci kullanılması bekleniyor.

İlgili Haberler:

>> Dijital Altyapı Trendleri Önümüzdeki 10 Yıl Nasıl Şekillenecek?

>> TÜSİAD, Dijital Türkiye Konferansı Gerçekleştirdi, Pandemi Ele Alındı