Binance Kara Para Aklama Suçlamasıyla Karşı Karşıya

Binance kara para aklama

Binance kara para aklama nedeni ile suçlanıyor. Özellikle son dönemlerde buna benzer suçlamaların arttığını görüyoruz. Peki gerçektende platform böyle bir olaya göz yumdu mu?

Binance dünyanın en büyük kripto para borsaları içerisinde yer alıyor. Düzenleyicilerin koyduğu kurallara pek uymak istemeyen bu platform kara para aklama nedeniyle gözlem altında. Aslına bakacak olursak Türkiye’de daha olumlu bir tavır sergiliyor. Mesela düzenleyicilerin taleplerine uyacaklarını söylemişlerdi.

Binance platformu dünyanın en büyük kripto para borsası olmasından dolayı büyük dikkat çekiyor. Yetkililerle gerektiği gibi işbirliği yapmadığı söylenen bu platformun ağır eleştiriler ile karşı karşıya olduğunu görüyoruz. Eski çalışanlar ve danışmanlar bazı olumsuz yorumlarda bulundu.

Binance kara para aklama suçlaması

Düzenleyicilerin ve ortakların faaliyetleri ile birlikte bir rapor hazırlandı. Binance raporuna göre platform kara para aklama riski olan ülkelerde yeteri kadar önlem almadı. İşin aslına bakacak olursak burada esas vurgulanmak istenen nokta şirketin kara para aklaması değil. Esas vurgulanan bölüm kara para aklamak isteyenlere göz yumulması.

Binance kara para aklama

Küresel çapta yayınlanan raporlara baktığımızda Binance platformunun düzenleyiciler ile sürekli olarak mücadele halinde olduğunu görüyoruz. Mesela 2017 yılında Çin’de 2019 yılında ise ABD’de büyük bir mücadeleye girişti. Bu mücadele sonucunda kendisini kabul ettirdi.

Binance düzenleyicilerden ceza alabilir

Konuyla ilgili yayınlanan rapora baktığımızda şirketin Malta’da lisans alıp hayatına devam edeceği söyleniyordu. Ancak 2018 yılında verilen bu söz yerine getirilmedi. Tüm bunlara ek olarak 2020 yılında kanser hastaları için imzalanan Malta Hayır Kurumu’na bağış yapma anlaşması gözardı edildi.

Bütün bunlar Binance ile ilgili olumsuz bir tavır sergilenmesine neden oldu. Binance sözcüsü henüz konuyla ilgili ayrıntılı soruları cevaplamadı. Tüm gözler platformun bu konuda neler söyleyeceğine çevrildi. Eğer suçlamalar kanıtlanırsa Binance platformu ağır cezalar alabilir. Konu ile ilgili gelişmeler geldikçe hızlı bir şekilde aktarmaya devam ediyoruz.

İlgili Haberler:

>> Binance TR Bugün Neden Açılmıyordu? Neler Açıklandı, Son Durum Nedir?

>> Bu yazımızda Binance Referans Programı ve nasıl çalıştığı hakkında bilmeniz gereken her şeyi ele aldık.