Haftalık Akıllı Telefon Haberleri (16 Ocak 2022-23 Ocak 2022)

Haftalık Akıllı Telefon Haberleri

Bu hafta akıllı telefon sektöründe önemli gelişmelere şahit olduk. İşte haftalık akıllı telefon haberleri ve tüm gelişmeler.

Akıllı telefonlarda yeni bir çağın kapısındayız diyebiliriz. Çünkü son 5 yıl içerisinde üretilen akıllı telefonlar arasında çok büyük fark var. Söz konusu tasarımlar hala stabil kalmış değil. Hala her geçen gün daha farklı tasarımlar karşımıza çıkıyor. Son yıllarda bir hayli revaçta olan katlanabili­r akıllı telefonlar, sektöre yön verece­k gibi görünüyo­r. Katlanabili­r telefonların yanı sıra farklı konsept tasarımlar da karşımıza çıkıyo­r. Bunun yanı sıra geçtiğimiz hafta içerisinde çok sayıda akıllı telefon hakkında Akıllı gelişmeler, sızıntılar gerçekleşti. İşte bir hafta içerisinde karşımıza çıkan akıllı telefon haberleri.

Haftalık Akıllı Telefon Haberleri (16 Ocak 2022-23 Ocak 2022)

Xiaomi O Serisiyle Satış Rekorları Kırdı: Çok İlgi Görüyor!

Xiaomi

Xiaomi, Note serisi hakkında önemli bir bilgi paylaştı. Redmi Xiaomi hesabının paylaştı bilgilere göre bugüne kadar 250 milyon Redmi Note serisine ait model satıldı. Bu verilerin içerisinde, bugüne kadar piyasaya sürülen tüm Note serisi modellerin yer aldığını belirtelim. 8 ay önce Redmi Note serisi 200 milyon kadar satılmıştı. Bu açıklamadan 8 ay sonra ise 240 milyonu deviren Xiaomi, orta segment akıllı telefon sektöründe rakiplerine gözdağı verdi.

Samsung Galaxy S21 Ultra Samsung Sitesinden Kaldırıldı: İşte Sebebi!

Samsung Galaxy S21

Bildiğiniz üzere önümüzdeki haftalarda Samsung’un Galaxy S22 Ultra modeli tanıtılacak. Samsung’un web sitesinde ise S21 Ultra modelinin siteden kaldırıldığını görüyoruz. Bunun en temel sebebi ise S22 Ultra modelinin S21 Ultra modelinin gölgesinden kalabilecek olması. Çünkü iki model arasında bazı temel farklar olsa da, hemen hemen uzun yıllar kullanılabilecek modeller olarak karşımıza çıkıyorlar. Bu yüzden Galaxy S21 Ultra modeli, Samsung’un web sitesinden kaldırıldı.

Samsung Galaxy S22 Plus Tasarım Görselleri Sızdırıldı

Haftalık Akıllı Telefon Haberleri

Samsung Galaxy S22 Plus modelinin tasarım detaylarını incelediğimizde serinin önceki modellerine benzer bir kamera kurulumu ve tasarımın karşımıza çıktığını görmekteyiz. İnce çerçeveler ve dikey konumlandırılmış kamera ile bizleri karşılayacak olan Galaxy S22 Plus Galaxy S22 modeli ile benzer bir görünüme sahip. Fakat iki model arasındaki karşımıza çıkacak olan farklara dair henüz ortaya çıkan bir detay bulunmuyor. Fakat tahminlere göre ekran boyutu anlamında bazı değişiklikler olacaktır. 3 farklı renk seçeneği ile karşımıza çıkan Galaxy S22 Plus, yeşil beyaz ve siyah görünümü ile sunulacak. Yeşil rengin kamera kurulumu tarafına baktığımızda yeşil bir çerçeve karşımıza çıkarken söz konusu modelim beyaz renk seçeneğinde ise gümüş bir kamera çerçevesi bizleri karşılayacak.

Uygun Fiyatlı Samsung Galaxy A33 5G Ortaya Çıktı: İşte Özellikleri

Galaxy A33

Cihazın ilk olarak ortaya çıkan tasarım detaylarını incelediğimizde serinin önceki modeline benzer bir kamera anlayışının karşımıza çıktığını söyleyebiliriz Tabii ki bu tasarımın henüz kesinleşmediğin, önümüzdeki günlerde tasarımın nasıl olacağına dair yeni ayrıntılar ortaya çıkabileceğini de belirtelim. Cihaz hakkında sızdırılan ilk detayları incelediğimizde SM-A336B model numarasına sahip olan A33 5G modelinin 5000 mAhl’lik devasa bir pil ile geldiğini görmekteyiz. Ayrıca bu pili de desteklemek için ise 25 watt’lık hızlı şarj da bulunacak

İlgili Haberler:

>> Dijital Altyapı Trendleri Önümüzdeki 10 Yıl Nasıl Şekillenecek?

>> TÜSİAD, Dijital Türkiye Konferansı Gerçekleştirdi, Pandemi Ele Alındı