Oppo Find X5 Pro: Oppo’nun Yeni Amiral Gemisi Telefonu!

akıllı telefon fiyatları

Oppo Find X5 Pro, yeni yılın ilk gözdesi olabilir. Oppo, hem güçlü çipset hem de kamera tarafındaki yeni ortaklık sonucunda iyi bir ürün sunmayı amaçlıyor.

. .

Şubat ayının sonuna doğru yaklaşıyoruz ve pek çok teknoloji firması, 28 Şubat’ta Barselona’da gerçekleştirilmesi beklenen Mobile World Congress 2022 öncesinde iddalı ürünleri için son hazırlıklarını yapıyor. Bu isimler arasında Çinli üretici Oppo da var ve firma, birkaç gün sonra yeni amiral gemisi modeli Find X5 Pro’yu resmen görücüye çıkaracak.

Mashable’da yer alan bilgilere göre Oppo, MWC 2022’den 4 gün önce, yani 24 Şubat itibarıyla özel bir etkinlik gerçekleştirecek ve yeni amiral gemisi akıllı telefon modeli Find X5 Pro’yu tanıtacak. Bu ürün için şimdiye dek pek çok bilgi geldi ve bu bilgiler arasında özellikle “MariSilicon X” çipi dikkat çekiyor. Çünkü bu çip, gece vakti çekilen fotoğraf ve videolarda daha iyi görüntü kalitesinin elde edilmesini mümkün kılıyor. En azından şu an söylenenler bu yönde.

Tabii tüm bilgiler bunlarla sınırlı değil. Oppo, kısa süre önce Hasselblad ile işbirliği anlaşması gerçekleştirmişti. Bildiğiniz gibi Hasselblad, kamera ve fotoğrafçılık tarafında dünyaca ünlü markalardan bir tanesi. Gerçekleştirilen ortaklık neticesinde de çok daha iyi mobil kamera performanslarıyla karşılaşacağımız ifade ediliyor.

Son yıllara baktığımızda, akıllı telefon üreticilerinin pek çok kamera ve fotoğrafçılık firmasıyla ortaklıklar kurduğunu görüyoruz. Zeiss’ten tutun da Leica’ya kadar pek çok oyuncuyla ve başarılı sonuçlarla karşılaştık. Dolayısıyla Hasselblad gibi bir oyuncunun oyuna dahil olması nasıl sonuçlar getirecek, bu da büyük merak konusu.

Oppo Find X5 Pro: Oppo'nun Yeni Amiral Gemisi Telefonu!

Oppo Find X5 Pro, Qualcomm Snapdragon 8 Gen 1 çipsetine sahip

Qualcomm Snapdragon 8 Gen 1, son dönemin en popüler çipseti. Henüz yeni ve Qualcomm’un en performanslı çipseti olarak lanse ediliyor. Dolayısıyla Oppo’nun yeni amiral gemisi modelinde de onu görmek sürpriz olmayacak.

Bu bilgiler haricinde, RAM kapasitesi, depolama ve pil detayları gibi bilgiler henüz belli değil. Beklentiler, ürünün güncel bir Android işletim sistemi sürümü ve hızlı şarj destekli bir pil ile geleceği yönünde. Yeni detaylar oldukça sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

Oppo, şu an dünyanın en büyük akıllı telefon üreticilerinden bir tanesi ve son yıllarda ülkemizde de güzel bir ilgiyle karşılaşıyor.

İlgili Haberler:

>> Twitter ‘dan DM, Yani Özel Mesaj İle İlgili Yeni Bir Güncelleme Geldi!

. . . . .