Snapchat Kullanıcı Adı Değiştirme Nasıl Yapılır?

Snapchat paylaşılan hikayeler özelliği

Snapchat kullanıcılarına müjde. Yeni hazırlanan güncelleme, artık uygulamada kullanıcı adı değiştirmenize imkân sunacak. İşte konu hakkında detaylar.

Snapchat ‘te kullanıcı adı değiştirmek ister misiniz? Snapchat, bir anlış mesajlaşma uygulaması ve 10 yıldır pek çok farklı platformda hizmet sunuyor. An itibarıyla 37 farklı dilde hizmet sunan bu servis, Android ve iOS işletim sistemli telefonlarda fazlasıyla popüler uygulamalar arasında yer alıyor. Yeni gelen bir güncelleme ise, uygulamanın popülerliğini daha da artırabilir.

Mashable’daki bilgilere göre Snapchat, milyonlarca kullanıcısını ilgilendiren yeni bir güncellemeye imza atıyor. Diyelim ki bir Snapchat hesabınız var ve kullanıcı adınızı değiştirmek istiyorsunuz. “Peki bunu nasıl yapabilirim?” diyorsanız, işte size güzel haber. 23 Şubat’tan itibaren isteyen herkes, Snapchat kullanıcı ismini birkaç dakika içinde kolaylıkla değiştirebilecek. Bu, hem Android hem de iOS işletim sistemi tarafında kullanılabilir bir özellik olacak.

Peki Snapchat kullanıcı adı nasıl değiştirilir?

Bu özellik yayına girdiğinde, sadece birkaç hamleyle adınızı değiştirmeniz mümkün olacak. Şöyle ki…

Sağ üst köşedeki Bitmoji emojisine tıklamalısınız.
Sonrasında dişli simgesine tıklamalısınız.
“Kullanıcı Adı” ibaresini seçmeli ve “Kullanıcı Adını Değiştir” seçeneğini işaretlemelisiniz.

Böylece kullanıcı isminizi değiştirebilirsiniz. Tabii kontaktlarınız, hatıralarınız ve hesabınızla ilgili diğer detaylar olduğu gibi kalacak, ekstra bir değişiklik olmayacaktır.

Snapchat Kullanıcı Adı Değiştirme Nasıl Yapılır?

Yine de, Snapchat kullanıcı adınızı sürekli değiştirebileceğinizi düşünmeyin!

Eğer uzun süredir kullanıcı adınızı değiştirmek istiyorduysanız, bu özellikle sizin için güzel bir fırsat. Yine de, “sürekli ismimi değiştirebilirim” diye düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Zira bu, yalnızca bir kez yapabileceğiniz bir hamle. Dolayısıyla iyi düşünerek hamle yapmanızda yarar var.

“Peki daha evvel kullanılan, ama artık kullanılmayan bir Snapchat hesap ismini alabilir miyim?” diye düşünüyorsanız, hayır alamazsınız. İster sizin eski hesabınız olsun, ister farklı birinin hesabı olsun, daha evvel kullanılan bir ismi alamayacaksınız. Bu da her ismin yalnızca o hesaba özel olmasını sağlıyor.

İlginç de bir detay vermek gerekirse, Snapchat’in destek sayfasında henüz bu konuyla ilgili bir bilgilendirme söz konusu değil. Sayfadaki bilgilerde, hâlâ “güvenlik sebebiyle” kullanıcı isminin değiştirilemeyeceği yazıyor.

İlgili Haberler:

>> Twitter ‘dan DM, Yani Özel Mesaj İle İlgili Yeni Bir Güncelleme Geldi!