Twitter ‘dan DM, Yani Özel Mesaj İle İlgili Yeni Bir Güncelleme Geldi!

Twitter çalışanları rakip

Twitter’ın DM, yani Özel Mesaj özelliği ne kadar sık kullanılıyor şu an bilinmez, ama gelen yeni güncelleme sayesinde yazışmalarınızı daha düzenli hale getirebilirsiniz.

Mikro blog sitesi Twitter, özellikle gündem takip etmek için en çok tercih edilen sosyal medya platformlarının başında geliyor. Ülkemizde de milyonlarca Twitter kullanıcısı var ve platform, kısa aralıklarla yeni güncellemeler yayınlayarak kullanıcı deneyimini daha da geliştirmeyi hedefliyor.

Platform, yeni bir güncelleme yayınladı ve bu güncelleme sayesinde artık favori DM’lerinizi “Sabitlenen sohbetler” başlığı altında başa tutturabileceksiniz. Twitter, en fazla 6 tane favori Özel Mesaj geçmişinizi başa tutturarak istediğiniz zaman daha kolay erişebileceğinizi belirtiyor.

“Peki bu güncelleme hangi platformlarda var?” diye soracak olursanız, hemen cevaplayalım. Twitter, bu yeni Özel Mesaj güncellemesini Android, iOS ve Web sürümü için kullanıma sunduğunu duyurdu. Yani evet, hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.

Twitter özel mesaj konusunu bir kenara bırakırsak, farklı çalışmalar da var. Mesela bu sene Oscar için Twitter da kullanılacak!

#OscarsFanFavorite hastagh’i ile hayata geçirilen kategori, Twitter üzerinden hayran mesajlarını takip edecek ve etkinliğe kadar olan sürede en çok hangi film hakkında mesaj atılırsa ona “Hayranların Favori Filmi” ödülü takdim edilecek. Bu, özellikle son dönemde gişede büyük başarı elde eden Spider-Man gibi filmlerin Oscar projesine dahil edilebilmesi için güzel bir fırsat olarak görülüyor. Aynı zamanda, giderek artan internet kullanımından da faydalanılarak Oscar etkinliğinin popülaritesinin tekrar artırılması hedefleniyor.

Akademi, oylamaya katılacak kişiler arasından bazı şanslı sinema severlere de ödüller vermeyi planlıyor. Örneğin, 2023 yılında gerçekleştirilmesi planlanan 95. Oscar Ödülleri için gezi davetiyesi kazanabilir ya da 1 yıl boyunca ücretsiz film izleme şansına erişebilirsiniz.

Sonuçların 3 Mart itibarıyla belli olması bekleniyor. 94. Oscar Ödülleri, 27 Mart itibarıyla sahiplerini bulacak.

İlgili Haberler:

>> Apple’dan NBA Tutkunlarına Özel Kulaklık: Powerbeats Pro NBA75 Ivory