Oppo Kendi Üretimi Yonga Seti İle Piyasaya Meydan Okuyacak!

Oppo

Oppo artık yeni akıllı telefonlarında kendi üretimi yonga setlerini kullanacak. İşte üst segment işlemcilere meydan okuyacak yonga hakkında tüm detaylar.

Bildiğiniz üzere son yıllarda dünyamızı etkisi altında alan salgın sebebiyle akıllı telefonların fiyatı artmış durumda. Tabii ki bu fiyat artışını etkileyen faktörler, salgın durumdan ibaret değil. Salgın durumuyla beraberinde gelen çip krizi de dünyamızı etkisi altına aldı. Yalnızca akıllı telefon tarafında değil, çoğu teknolojik cihazın fiyatı çip kriziyle birlikte tavan yaptı. Ülkemizde de son yıllarda dolar kuru arttığı için, bu artıştan en çok etkileyen ülkelerden biri haline geldik. Bu yüzden akıllı telefon fiyatları son dönemin zirvesinde diyebiliriz.

Tabii ki bu durumu şirketler bazında değerlendirecek olursak, çoğu marka, akıllı telefonlarını ne yazık k piyasaya süremedi. Çip krizinden etkilenen markalar tedarik konusunda sorun yaşandı. Apple ve Samsung, kendi üretimi işlemcileri sayesinde bu durumdan en az etkilenen şirketler haline geldi. Fakat Oppo’nun artık salgın öncesi kadar aktif olmadığını söyleyebiliriz. Bu durumun en temel sebebini çip krizine bağlayabiliriz.

Fakat Oppo yakında üreteceği telefonlarında kendi üretimi yonga setlerini kullanacak. Bu da tedarik sorunlarında önemli bir yol izlemelerini sağlayacaktır. Üst segment olarak tabir edebileceğimiz yeni Oppo yonga seti, Oppo telefonların fiyatının düşmesini de sağlayabilir. Tabii  ki ilk etapta Qualcomm ve MediaTek’in amiral gemisi işlemcileri kadar yüksek bir performans olmayacaktır. Bu yüzden genellikle uygun fiyattan satışla sunulacak fiyat performans odaklı akıllı telefonlarda kullanılacak olan bir yonga setinin geleceğini tahmin ediyoruz. İşte ortaya çıkan tüm ayrıntılar.

Oppo Kendi Üretimi Yonga Seti İle Piyasaya Meydan Okuyacak!

Oppo

ARM tabanlı bir ,işlemci olacağı tahmin edilen yeni yonga seti hakkında henüz net bir bilgi bulunmuyor. Fakat Cortex CPU’ları ve Mali GPU’ları kullanacağı tahmin ediliyor. 6 nm üretim sürecinden geçmesi beklenen yeni yonga setinin, 4K videoyu HDR desteği ile kaydedebilecek desteğe sahip olduğu tahmin ediliyor. Önümüzdeki günlerde yeni Oppo işlemcinsin kullanılacağı ilk telefon hakkında da sızıntılar gerçekleşecektir. Takipte kalın.

İlgili Haberler

>> Minimal Yapıda ve Yüksek Ses Sertifikalı Kulaklık: Huawei FreeBuds 5i