Samsung Galaxy A54 Premium Tasarımıyla Ortaya Çıktı!

Galaxy A34

Samsung Galaxy A54 modelinin tasarım görüntüleri ortaya çıktı. İşte Premium tasarım ile gelecek olan yeni model hakkında tüm detaylar.

Bildiğiniz üzere Samsung’un Galaxy A serisi bir hayli sevilen modeller arasında. Samsung bu seriye ait üç modeli, her sene aynı anda tanıtılıyor. Geçtiğimiz yıl, Samsung’un Galaxy A33, A53 ve A73 modelleri piyasaya sürülmüştü. Samsung Galaxy A33 modeli, gündelik işleri halledebilecek kadar, giriş seviye akıllı telefon olarak karşımıza çıktı. Serinin biraz daha güçlü olarak nitelendirebileceğimiz A53 modeli ise, en çok tercih edilen A serisi cihaz oldu. Aynı zamanda A73’ün de bir hayli ilgi gördüğünü söyleyebiliriz.

Fakat bu yıl tanıtılacak olan A serisi modellerinde ne yazık ki A74 modelini göremeyeceğiz. Artık A serisinin en güçlü modeli A54 olacak. Tasarım ayrıntıları ve teknik özellikleri sızdırılan modelin, A serisinin en güçlü modeli olarak sunulacağını ve tasarım olarak da Premium modellere taş çıkarttığını belirtelim. Özellikle Galaxy S23 serisine benzerliği ile dikkat çeken A54 modeli, piyasaya sürüldüğü takdirde, orta segmentte en çok tercih edilen akıllı telefonlar arasında yer alabilir. İşte yeni model hakkında ortaya çıkan tüm ayrıntılar.

Samsung Galaxy A54 Premium Tasarımıyla Ortaya Çıktı!

Cihazın ilk olarak tasarım ayrıntıları incelediğimizde ön panelinde damla çentikli ekran tasarımı yer alıyor. Bu tasarımda en çok dikkat çeken detayın ise tıpkı üst segment modellerde olduğu gibi ince çerçevelerin yer aldığı görüyoruz. 120 Hz tazeleme oranına sahip 6.5 inçlik ekran ile gelecek olan modelin, kamera tarafında da ortaya çıkan teknik özellikleri mevcut.

Galaxy A54

Arka tarafa baktığımızda ise Galaxy S23 modeline benzer bir tasarım anlayışının hakim olduğunu görüyoruz. Dikey konumlandırılmış üçlü kamera kurulumu ile gelen model, 50 MP çözünürlüğünde OIS destekli ana kamera, ve 12 MP ultra geniş açılı kamera 5 MP makro kamera olmak üzere üçlü kamera ile gelecek. Ön taraftaki kameranın ise 32 MP çözünürlüğünde olacağı tahmin ediliyor.

Galaxy A54

Galaxy A54 modelinin işlemci tarafında ise Exynos 1380 yonga seti ile gelecek olan Galaxy A54 modeli, 5.100 mAh’lık pile sahip. Önümüzdeki günlerde yeni model hakkında daha fazla detay ortaya çıkacaktır. Yeni gelişmelerden haberdar olabilmek için takipte kalın.

İlgili Haberler

>> Minimal Yapıda ve Yüksek Ses Sertifikalı Kulaklık: Huawei FreeBuds 5i