Oppo Müjdeyi Verdi: Öğrencilere Geliyor!

Haftalık Akıllı Telefon Haberleri

Oppo yakında piyasaya süreceği tabletinin teaser görüntülerini paylaştı. İşte ülkemize de gelmesi beklenen model hakkında tüm detaylar.

Son zamanlarda tabletlere olan ilgi bir hayli artmış durumda. Bu durumun en büyük sebebinin ise, 2019’un sonlarında Dünya’yı etkisi altına alan pandemi. Çünkü pandemi sebebiyle, bütün okullar ve çoğu iş yeri uzaktan eğitim ve çalışma sürecine geçti. Çoğu insan, en başlarda bu sürecin geçici olduğunu düşünerek, kısa süreli idare edecek tabletler talep etmeye başladı. Ayrıca dizüstü bilgisayara fazla para vermek istemeyen vatandaşlar da tabletlere yöneldi. Pandemi etkisinin devam ettiği dünyada hala tabletlere olan talebin devam ettiğini söyleyebiliriz.

Oppo ise, hem günlük kullanımda hem de oyun konusunda iyi iş çıkartacak bir tablet üzerinde çalışmalarını sürdürüyordu. Günlerdir, hakkında yazılıp çizilen modelin kamera detayları ve teknik özellikleri oltaya çıktı. İşte ülkemizde de satışa sunulması beklenen serinin ikinci modeli Oppo Pad 2 hakkında tüm ayrıntılar.

Oppo Müjdeyi Verdi: Öğrencilere Geliyor!

Tabletin genel özellikleri hakkında ortaya çıkan sızıntılar mevcut. İddialara göre O­ppo Pad 2 modeli, markanın en güçlü tableti olarak karşımıza çıkacak. Yani amiral gemisi bir tablet olacağını belirtelim. Op­po Pad 2, 12 GB RAM ve 512 GB depolama ile gelecek. Daha düşük konfigürasyonlarda gelme ihtimali var. Sızıntıcıya göre tablet, ColorOS 13.1 ile önceden yüklenmiş olarak gelecek. Daha spesifik olmak gerekirse, büyük olasılıkla tablet tabanlı Android 13 işletim sistemi için tablet için optimize edilmiş ColorOS 13.1 arayüzünden yararlanacak

Oppo

İddialara göre O­ppo Pad 2 modeli, 144 Hz tazeleme oranına sahip bir panel ile gelecek. Söz konusu modelin 2800 x 2000 piksellik bir çözünürlüğe sahip olacağını da belirtelim. Genel olarak ekran özelliklerini değerlendirdiğimizde, piyasanın en iyi ekran özelliklerine sahip tabletleri arasında yer alçağını söyleyebiliriz Çünkü piyasadaki tabletlerde genellikle 120 Hz ekran kullanılmaktaydı. Fakat Oppo Pad 2 modeli, 144 Hz ile rakiplerine karşı öne geçecek. Tabletin Türkiye’ye gelip gelmeyeceğine dair herhangi bir sızıntı bulunmuyor. Önümüzdeki günlerde söz konusu modelin Türkiye’ye gelip gelmeyeceği hakkında yeni detaylar ortaya çıkacaktır.

İlgili Haberler

>> Teknoloji Yasağı Büyüyor: Çin Geride Kalıyor