Tesla Cybertruck Görüldü: Yakında Geliyor!

Tesla Cybertruck

Tesla Cybertruck modeli caddelerde görünmeye başladı. İşte Elon Musk’ın sansasyon yaratan lansmanı ile tanıtılan model hakkında detaylar.

Geçtiğimiz yıllarda Elon Musk tarafından gerçekleştirilen lansmanda Tesla’nın Cybertruck pikap modeli kullanıcılara sunulmuştu. Fakat 2023 yılında üretimine sunulacağı paylaşılmıştı. Ne yazık ki ortaya çıkan sıkıntılardan dolayı söz konusu aracın üretimi ertelendi. Bazı kaynaklara göre 2024, bazı kaynaklara göre ise 2025 yılı işaret ediliyor. Fakat baktığımız zaman, yavaş yavaş Cybertruck modellerinin ABD caddelerinde görüntülendiğini görüyoruz. İşte tüm ayrıntılar.

Tesla Cybertruck Görüldü: Yakında Geliyor!

Beta Cybertruck geçtiğimiz günlerde California, Palo Alto’da görüldü ve Twitter’da bir fotoğraf paylaşıldı. Görüntü, önceki görüntülere kıyasla daha yumuşak bir üçgen ayna ve biraz daha kısa bagaj kapağı dahil olmak üzere bazı küçük tasarım güncellemelerine sahipti. Henüz resmi bir spesifikasyon yayınlanmasa da Musk, Tesla Cybertruck’ın dört motorlu dört tekerlekten çekiş sistemine, 1.000 pound’a kadar çekme kapasitesine ve sadece 2,9 saniyelik 0-60 mil / saat hıza sahip olacağını söyledi. Cybertruck’ın tek bir şarjla 500 mil yol alması bekleniyor.

Tesla’nın iddialarına göre Cybertruck için ön siparişler 1.5 milyonu geçti. Ancak bunun Tesla’nın 1,5 milyon Cybertruck sattığı anlamına gelmediğini belirtmek gerekiyor. Şirket şu anda her ön sipariş için 100$ depozito alıyor ve aracın tam fiyatını almaya hazır olmasını bekliyor. Gözden geçirilmiş bir program sorunlu olabilir. Tesla Cybertruck, şimdiden Ford F-150 Lightning, GMC Hummer EV ve Rivian R1T’nin zorlu rekabetiyle karşı karşıya. Tesla üretimi hızlandırırken, muhtemelen Ram 1500 EV ve Chevy Silverado EV ile birlikte mevcut kamyonların daha uygun fiyatlı versiyonlarını almak zorunda kalacak.

Pandemi, zorlu bir ekonomi, devam eden tedarik zinciri sorunları ve tasarım değişiklikleri nihayetinde satın alabileceğiniz ürünleri etkileyecektir. Bu Tesla için de yeni bir sorun değil. Model 3’ün üretimi Temmuz 2017’de başladı ancak yaşanan sorunlar nedeniyle kesin bir sonuca varılamadı. Ancak Tesla Cybertruck benzersiz zorluklarla karşı karşıya kaldı. Firmanın en önemli projelerinden biri olsa da bu yıl için üretimin sürüklendiğini söylemek yanlış olmaz.

İlgili Haberler

>> Teknoloji Yasağı Büyüyor: Çin Geride Kalıyor