Hogwarts Legacy, Tüm Zamanlar Rekoru Kırdı! İşte Detaylar

Hogwarts Legacy, satışa sunulduğu ilk hafta itibarıyla güçlü bir başlangıç yaptı. Öyle ki şimdiye kadar satışa sunulan tüm Harry Potter oyunlarının ilk hafta performanslarını geride bırakmayı başardı. Yapım, GFK verileri doğrultusunda, ilk hafta boyunca fiziksel kutulu olarak en çok satılan oyun oldu. İşte son haftanın en çok satılan 10 oyunu…

Hogwarts Legacy, büyülü bir başlangıç gerçekleştirdi. Avalanche Software tarafından geliştirilen aksiyon RPG türündeki yapım, çıktığı ilk hafta itibarıyla Birleşik Krallık’ta en çok satılan oyun oldu.

Gamesindustry sitesindeki bilgilere göre oyun, Harry Potter temalı oyunlar arasında da şimdiye kadarki en iyi açılışa imza attı. 2001 yılında satışa sunulan Harry Potter and the Philosopher’s Stone, en iyi ilk hafta satış performansı unvanının sahibiydi. Yeni oyun, Felsefe Taşı’nın unvanını da böylece elinden almış oldu.

Hogwarts Legacy, Harry Potter hayranlarına oldukça büyük ve detaylı bir dünya sunuyor. Sadece senaryo moduna odaklı hareket etseniz bile en az 35 saatlik süreç vadediliyor. Eğer etrafta keşfe çıkar ve yan görevleri de yaparsanız toplam sürenin çok daha fazla olacağını belirtelim. Oyunda hem kitaptan hem de filmlerden detaylar görebilmek mümkün. Tabii çok daha fazlası da var.

Hogwarts Legacy, Tüm Zamanlar Rekoru Kırdı! İşte Detaylar

Hogwarts Legacy, ilk hafta itibarıyla en çok hangi platformda satıldı?

Evet, serinin hayranları tarafından merak edilen bir konu da buydu. Oyunun fiziksel kutulu satışlarının %82’lik dilimi PlayStation 5’te, %18’lik dilimi de Xbox Series S ve X’te gerçekleşmiş. Görüldüğü üzere PS5’in ezici bir üstünlüğü söz konusu. Dijital satışlar tarafında ise Xbox tarafında daha ciddi rakamların olduğu düşünülüyor. Çünkü Xbox oyuncuları genelde dijital satın alımları tercih ediliyor.

Bu arada unutmadan, Hogwarts Legacy’nin önümüzdeki aylarda PS4, XONE ve Switch gibi konsollara da geleceğini belirtelim.

11 Şubat itibarıyla sona eren haftada, Birleşik Krallık’ta en çok satılan 10 oyun

1. Hogwarts Legacy
2. God of War Ragnarok
3. FIFA 23
4. Mario Kart 8: Deluxe
5. Animal Crossing: New Horizons
6. Call of Duty: Modern Warfare 2
7. Dead Space
8. Nintendo Switch Sports
9. Minecraft (Switch)
10. New Super Mario Bros U Deluxe

İlgili Haberler

>> ChatGPT, Metallica ve iPhone! Üçünün Ortak Noktası Ne, Biliyor Musunuz?