Tecno Katlanır Akıllı Telefon Pazarına Giriş Yapıyor!

Tecno Katlanır

Tecno katlanır akıllı telefon pazarına Phantom V Fold modeli ile giriş yapıyor. İşte yeni model hakkında ortaya çıkan tüm ayrıntılar.

Katlanabilir akıllı telefon piyasasında yıllar geçtikçe yeni modeller tanıtılmaya devam ediyor. Sektörün başını çeken Samsung ve Huawei gibi markaların katlanabilir akıllı telefonları bir hayli ilgi görüyor. Fakat fiyat olarak baktığımızda markaların amiral gemisi akıllı telefonlarından bile yüksek bir fiyattan satışa sunulduğu için ulaşılabilirlik tarafında son kullanıcıyı memnun etmediğini söyleyebiliriz. Yeni yeni gelişen bir teknoloji olduğu için fiyatının yüksek olmasının normal olduğunu söyleyebiliriz. Fakat ilk katlanır akıllı telefon tanıtılalı yıllar olduğu için artık kullanıcılarda uygun fiyatlı katlanabilir akıllı telefona ulaşma isteği oluyor.

Tecno’nun yakında tanıtılması beklenen katlanır akıllı telefonu Phantom V Fold ise, piyasadaki katlanır akıllı telefonlara göre biraz daha uygun bir yattan satışa sunulabilir. Yine de uygun fiyatlı orta segment bir telefon olacağını düşünmüyor.uz Tasarım ayrıntıları ve teknik özellikleri sızdırılan modelin henüz Türkiye’ye gelip gelmeyeceği hakkında net bir detay bulunmuyor. İşte yakında tanıtılacak model hakkında tüm ayrıntılar.

Tecno Katlanır Akıllı Telefon Pazarına Giriş Yapıyor!

Tecno katlanır akıllı telefonun tasarım olarak incelediğimizde piyasada görmeye alışık olduğumuz iki ekrandan oluşan katlanabilir akıllı telefon tasarımı karşımıza çıkıyor. Tıpkı Z Fold serisinde olduğu gibi ikiye bölünmüş ve yüksek ekran boyutuna sahip ana panel karşımıza çıkarken, ön tarafında ise dar ve uzun bir ekran yer alması bekleniyor. Fakat bu ekranın kullanılabilirlik tarafında kolaylık sağlayıp sağlamadığı henüz bilinmiyor.

Tecno Katlanır

Tecno katlanır telefon Phantom V Fold’un 9000’in (CPU, GPU) güçlendirilmiş versiyonu olan Dimensity 9000 tarafından çalıştırılacağını onayladı. Bu çip yakın zamanda başka bir kapakta, Oppo Find N2 Flip’te kullanıldı.

Bir ay önce, daha da büyük bir dahili ekran oluşturmak için katlama ve sallanma mekanizmasını birleştiren Phantom V Vision telefonun konsept videosunu paylaşmıştık. V-Fold sadece katlama kısmını yapar. V-Vision’ın gerçek bir ürüne dönüştürülüp dönüştürülmeyeceği henüz belli değil, ancak Tecno’nun MWC’deki etkinliğinde daha fazla detay ortaya çıkacaktır.

İlgili Haberler

>> Hogwarts Legacy, Tüm Zamanlar Rekoru Kırdı! İşte Detaylar