Oppo Reno 10 Üst Segmente Göz Kırpıyor!

Oppo Reno 10

Oppo Reno 10 serisi, üst segment akıllı telefonlara meydan okuyacak özellikler ile geliyor. İşte yakında tanıtılacak modeller hakkında tüm detaylar.

Oppo Reno serisinin yıllardır ülkemizde orta segment akıllı telefonlar ile karşımıza çıktığını ve bir hayli ilgi gördüğünü biliyoruz. Reno serisine ait son yıllarda tanıtılan modeller ise ne yazık ki Türkiye’ye gelmiyor. Bunun en temel sebebinin ise söz konusu serinin üst modellerini, amiral gemisi modellere meydan okuyacak özellikler ile geliyor olması. ülkemizde daha uygun fiyatlı modellere olan ilgi daha fazla olduğu için Oppo, üst segmente yaklaşan, fiyat olarak biraz daha artan modellerini Türkiye’ye getirmeyi tercih etmiyor. Yakında tanıtılacak olan Oppo Reno 10 serisinin ise Türkiye’ye geleceğine dair söylentiler mevcut. İşte teknik özellikleri ve tasarım ayrıntıları ortaya çıkan yeni seri hakkında tüm detaylar.

Oppo Reno 10 Üst Segmente Göz Kırpıyor!

Oppo Reno 10 Pro, işlemci tarafına baktığımızda, Qualcomm imzası taşıyan Snapdragon 778G yongasından güç alacak. Ayrıca bu işlemciyi 12 GB RAM ile besleyecek. Oppo’nun arayüzünde bulunan sanal RAM desteği sayesinde bu RAM bellek 16 GB’a kadar arttırılabilir olacak. Bilgisayarların dahi 16 GB RAM ile geldiği devirde, Oppo’nun çoklu işlemler konusunda hiç donma veya kasma yapmayan bir telefon ile karşımıza çıkmaya hazırlandığını görmekteyiz.

Oppo Reno 10 Oppo Reno 10

Ekran tarafına baktığımızda ise 6.7 inçlik bir panel ile gelecek olan Oppo Reno 10 modeli, 1080 x 2412 piksel çözünürlüğüne sahip olacak. Ayrıca ekranın tasarım ayrıntılarını incelediğimizde bir hayli ince çerçevelere sahip kavisli bir panel görüyoruz. Delikli ekran tasarımına sahip olan telefon 32 MP çözünürlüğünde selfie kamerası ile geliyor.

Oppo Reno 10

50 MP ana kamera ile gelen model, 32 MP telefoto lens ve 8 MP ultra geniş açılı lense sahip. Küresel model IP54 (toz ve su sıçramasına dayanıklı) temel toz ve su direncini elde ediyor. Fajkat Çin varyantında Pro modeli için resmi bir derecelendirme bulunmuyor. Şu anda, küresel Oppo Reno 10 fiyatı hakkında bilgi yok. Oppo’dan yakın zamanda yapılan bir yorum, Reno 10 serisinin Temmuz ayında Avrupa’da piyasaya sürüleceğini ortaya çıkardı. Yeni gelişmelerden haberdar olabilmek için takipte kalın.

İlgili Haberler

>> Asus Expertbook B1 Dizüstü PC İnceleme: Çalışanlar ve Öğrenciler İçin