Oppo Reno 5F dörtlü kamera kurulumu ile karşımızda

Oppo Reno 5F

Oppo’nun amiral gemisi serisine bir yeni model daha ekleniyor. Oppo Reno 5F modeli ile Reno 5 ailesinin bir hayli genişlediğini söyleyebiliriz.

Bildiğiniz üzere geçtiğimiz yılın son günlerinde Oppo’nun amiral gemisi serisi tanıtıldı. Normalde daha fazla model ile gelmesini beklediğimiz seri, yalnızca iki cihaz ile karşımıza çıkmıştı. Bu modeller; Oppo Reno 5 ve Reno 5 Pro modelleriydi. Daha sonrasında ise seriye ait diğer modeller hakkında ayrıntılar sızdırılmay­a başland­ı. İlk olarak Reno 5 Pro Plus modeli hakkında birçok haber yazılı­p çizild­i. Şu an ise Oppo, daha önce hiç karşılaşmadığımız bir model ile piyasaya çıkaca­k. Yeni model hakkında ilk ayrıntılar da ortaya çıktı. İşte Oppo Reno 5F modeli hakkında bildiklerimiz.

Geçtiğimiz günlerde Oppo Reno 5K modeli sızdırılmıştı. Sızdırılan söz konusu model hakkında henüz net bir bilgi bulunmasa da Snapdragon 750G işlemcisinin kullanılacağı düşünülüyordu. Sonrasında ise serinin bir başka modeli 5F gün yüzüne çıktı. Oppo’nun yeni serisinde bir hayli kalabalık olacağını söyleyebiliriz. Bu ay bitmeden tanıtılması beklenen yeni Oppo Reno 5F modeli hakkında işte tüm bilinenler.

Oppo Reno 5F neler sunacak

Yeni model, Reno 5F olarak anılsa da, bazı bölgelerde A94, bazı bölgelerde ise F19 adı ile karşımıza çıkacak. Cihazın Türkiye’ye gelip gelmeyeceği, gelse de hangi isimle karşımıza çıkacağı henüz bilinmiyor. Fakat yakında sunulacak modelin temel özellikleri ortaya çıkmış durumda.

Oppo Reno 5F

Cihazın sızdırılan görsellerinde kare biçiminde konumlandırılmış dörtlü kamera kurulumu karşımıza çıkıyor. Bu kameraların 48 MP ana kamera, 8 MP ultra geniş, 2 MP makro ve 2 MP derinlik kamerası olarak sıralanacağı biliniyor. Ön panelini incelediğimizde ise delikli ekran tasarımına sahip 6,4 inçlik OLED panel karşımıza çıkıyor. Söz konusu ön kameranın da 16 MP olacağı sızdırılmış durumda.

Oppo Reno 5F

Oppo Reno 5F, ünlü sızıntıcıya göre MediaTek’in Helio P95 yongasından güç alacak. Ayrıca 6/8 GB RAM seçeneklerine ve 128 GB dahili depolamaya sahip olacak. 4.310 mAh bataryaya sahip olacak model bu bataryayı 30W güç ile dolduracak. Siyah, gümüş ve mor renk seçenekleri ile sunulması beklenen modelin 26 Mart tarihinde satışa sunulması bekleniyor.

İlgili Haberler

>>HUAWEI, giyilebilir cihazlara uygulama desteğini getirdi: Fitify artık Watch GT 2 Pro’da

>> OPPO Find X3 Pro etkinlik tarihi açıklandı