Oracle, Yeni Oracle Exadata Veri Tabanı Makinasını Sunar

Oracle, Yeni Oracle Exadata Veri Tabanı Makinasını Sunar


Piyasaya sunulan yeni Oracle Exadata Veri Tabanı Makinası X5-8, tasarlanmış sistemler arasında yer alan X5 ailesinin en yeni üyesi.

Oracle Exadata, donanım ve yazılım çözümlerini, en iyi performansa sahip veri tabanı kurulumlarını en düşük maliyetle sunacak şekilde entegre etmektedir. Her bir Oracle Exadata X5-8, 576 CPU çekirdek, 1,3 petabayttan fazla disk depolama alanı veya 180 TB ultra hızlı PCIe flaş bellek ve 24 TB a varan bellek sunmaktadır.

Oracle Exadata X5-8, bellek içi veri tabanları, büyük çaplı veri ambarları veya zorlu OLTP iş yükleri için idealdir. Oracle Exadata X5-8’in yüksek bilişim, depolama ve bellek kapasitesi, büyük çaplı özel bulut veritabanı girişimleri için tasarlanmış olup farklı iş yüklerine sahip çok sayıdaki veri tabanının tek bir Exadata sisteminde konsolide edilerek operasyonel maliyetleri ve yönetim giderlerini önemli ölçüde azaltabilmektedir.oracle

“Oracle Exadata X5-8, veritabanı bulut kurulumlarının yanısıra bellek içi analitik uygulamaları, OLTP ve karma iş yükleri için de ideal bir platform,” diyor Oracle’da System Teknolojisinden Sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı Juan Loaiza. “Geçtiğimiz birkaç yıldır Oracle Exadata, binlerce müşteride, iş kritik konumdaki Oracle veri tabanlarını çalıştırmak için tercih edilen platform olmuştur ve X5-8 de bu liderliği daha da pekiştirecektir.”

Bu donanım sürümünün temel özellikleri arasında şunlar yer almaktadır:

Yeni Veri Tabanı Sunucusu: X5-8, 8 soketli veri tabanı sunucuları -sunucu başına 144 çekirdek-  en son ve en hızlı on sekiz çekirdekli Intel E7-8895 v3 işlemcilerini kullanacak şekilde güncellenmiştir. Ekstra çekirdekler ve güncellenen mimari performansı yüzde 25’e varan oranda arttırmaktadır. 

Çift Depolama Sunucusu Kapasitesi: X5-8 Oracle Exadata Veri Tabanı Makinası’nda yer alan yüksek kapasiteli veri depolama sunucuları, 8TB SAS3 disk sürücülerini kullanarak önceki X4-8 nesline kıyasla depolama kapasitesini iki katına çıkartmaktadır. 


CEVAP VER