Oyuncu Telefonu Redmi K50 Gaming’e İlk Hızlı Satış Etkinliğinde Büyük İlgi!

Xiaomi’nin yeni oyuncu telefonu Redmi K50 Gaming Edition, deyim yerindeyse kapışıldı. İlk hızlı satış etkinliği, oldukça verimli geçmişe benziyor. İşte detaylar.

Xiaomi’nin oyunculara yönelik hazırlanan ve kısa süre önce resmen tanıtılan akıllı telefonu Redmi K50 Gaming için ilk flash sale, yani hızlı satış etkinliği gerçekleştirildi ve ürün, kısa sürede tamamen tükendi. İsterseniz rakamı da verelim. Telefon, ilk satış etkinliğinde 70 bin adet satıldı ve firmaya 45 milyon dolarlık gelir sağladı.

Xiaomi, Redmi K50 Gaming Edition telefon için Mercedes ile işbirliğine gitti

Çinli üretici Xiaomi, bu telefonun hazırlanması için dünyaca ünlü otomobil firması Mercedes ile ortaklık yürüttü. Mercedes denilince akıllara “premium bir otomobil markası” geliyordur, değil mi? Öte yandan, aynı zamanda “hız” düşüncesini de uyandırıyor. Zira Mercedes’in Formula 1 tarafında da ciddi hamleleri var.

Redmi K50 Gaming Edition, Snapdragon 8 Gen 1 çipsetine sahip. Bu çipset, şu an Qualcomm’un en güncel ve en güçlü çipseti. Oyun odaklı bir telefon olduğu için, soğutma tarafın da da özel çalışmaların yapıldığını belirtelim. Böylece uzun süreli oyun deneyimlerinde dahi aşırı ısınma faktörünün yaşanmaması planlanıyor.

Oyuncu Telefonu Redmi K50 Gaming'e İlk Hızlı Satış Etkinliğinde Büyük İlgi!

120Hz tazeleme değerine sahip Amoled ekranı var

Redmi K50 Gaming telefon, 6.67 inç değerde ekrana sahip. Amoled teknolojisinin kullanıldığı ekran, 120Hz tazeleme değerine sahip. Bunun anlamı, oyunların çok akıcı görsel detaylarla çalışıyor olması. Donma olmadan, iyi grafiklerle oyunları deneyimlemek bir başka zevk.

Tabii yüksek detaylı oyun deneyimleri için RAM ve depolama gibi faktörler de önemlidir. Ürün, 12GB RAM değerine 256GB dahili depolamaya sahip. Yani kısaca bir “mobil oyun konsolu” olduğunu söylersek yanılmayız herhalde.

Redmi K50 Gaming, 4700mAh pil değerine sahip. Bir oyuncu telefonu için bu değer biraz düşük gibi görünebilir, ama hızlı şarj tarafında Xiaomi’nin iyi iş çıkardığını söyleyelim. Ürün, hızlı şarj teknolojisi sayesinde yalnızca %17 dakikada tamamen şarj olabiliyor. Evet, oldukça iyi bir değer. Çünkü 120w değerde hızlı şarjdan söz ediyoruz.

Bu arada, ürünün mavi, siyah ve gümüş olmak üzere 3 farklı renk seçeneği bulunuyor. Bakalım bir sonraki satış etkinliği ne zaman gerçekleştirilecek ve telefona nasıl bir ilgi gösterilecek.

İlgili Haberler:

>> Apple’dan NBA Tutkunlarına Özel Kulaklık: Powerbeats Pro NBA75 Ivory