Papara Yurt Dışı Yatırımlarıyla Türkiye’nin 7. Unicorn Şirketi Oldu

Papara yurt dışı

Papara yurt dışı yatırımlarıyla büyümeye devam ediyor. Üstelik bu seferki büyüme diğerlerinden çok daha farklı oldu.

Papara, Türkiye’nin girişim sermayesi alanında hızla büyüyen ve değeri 1 milyar doların üzerine çıkan 7. Unicorn şirketi oldu. Papara, yurt dışında gerçekleştirdiği yatırımlar sayesinde bu başarıyı elde etti.

Unicorn tabiri, hızlı büyüyen ve yüksek değerlere ulaşan şirketleri tanımlamak için kullanılır. Türkiye’deki teknoloji ekosistemi son yıllarda hızla gelişirken, ülkemizdeki Unicorn şirketlerin sayısı da artmaktadır. Papara, yeni iş modelleri ve yenilikçi yaklaşımlarıyla Türkiye’nin bu başarılı Unicorn şirketlerinden biridir.

Papara Yurt Dışı Yatırımlarıyla Değer Artışı Yaşadı

Papara’nın Unicorn oluşumu, İspanya’da gerçekleştirdiği yatırımlarla gerçekleşti. Şirket, İspanyol şirketi Rebellion’u satın alarak uluslararası hizmetlerinin temelini oluşturdu. Bu stratejik hamle, Papara’nın değerini 1 milyar doların üzerine çıkarmasını sağladı.

Papara yurt dışı

Papara Kurucusu Ahmed Karslı, yaptığı açıklamada, “Papara, herkes için finansal kapsayıcılık ilkesi üzerine kuruldu ve bu anlaşma, bunun daha da fazla insan için gerçek olmasını sağlamamıza izin verecek. 2023, iddialı uluslararası büyüme stratejimizi uygulamaya başladığımız yıl ve Rebellion’ın küresel erişimimizi genişletmek için mükemmel bir temel olduğuna eminiz.” ifadelerini kullandı.

Papara Yurt Dışı Yatırımlarıyla Teknoloji Alanını Büyütüyor

Papara’nın başarısı, Türkiye’deki teknoloji girişimlerinin küresel pazarda rekabetçi ve inovatif çözümler sunma potansiyelini göstermektedir. Papara’nın Unicorn oluşumu, Türkiye’nin teknoloji ekosisteminin büyümesine ve uluslararası alanda daha fazla tanınırlığa katkı sağlamaktadır.

Peki sizce Papara hizmetleri iyi mi? Konuyla alakalı merak ettiğiniz bütün detayları yorumlar bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Haberler:

>> Papara Android Uygulaması Google Play Store İle Sorunlar Yaşıyor: İşte Bütün Detaylar