Performans Canavarı Realme Race, TENAA’da görüldü!

Realme GT
Google News Abone Ol

Realme’nin yakında piyasaya süreceği yeni serisine ait Realme Race ve Realme Race Pro hakkında ilk detaylar ortaya çıktı. İşte tüm ayrıntılar.

Geçtiğimiz günlerde Realme’nin Race kod adlı bir modeli sızdırılan belgelerde görülmüştü. Yeni modelin Snapdragon 888 işlemcisi ile geleceği de kesinleşti. Uzun süredir hakkında yazılıp çizilen yeni model hakkında yeni bilgiler netleşti. Snapdragon 888 işlemcisi ile karşımıza çıkacak modelin, söz konusu işlemciye sahip en uygun telefonlardan biri olması bekleniyor­. Piyasa şartlarına göre yine yüksek fiyat olsa dahi, fiyat performans bazında sonuna kadar tatmin edici olacaktır. İşte ortaya çıkan TENAA görüntüleri ve Race kod adlı yeni seri hakkında tüm ayrıntılar.

Realme Race neler sunaca­k

Realme Race modeli hakkında bazı görüntüler ve teknik detaylar ortaya çıktı. İlk olarak 2020 yılının en güçlü işlemcisi olarak tanıtılan Qualcomm’un Snapdragon 888 işlemcisinden güç alacak. Bununla beraber 12 GB RAM ve 128 GB dahili depolama kapasitesi sahip olacağı da kesinleşti. Fakat farklı RAM ve hafıza seçenekleri olacak mı henüz bilinmiyor. Cihazda en çok dikkat çeken özellik ise, Race, 120 Hz tazeleme oranına sahip bir ekrana sahip olacak.

realme race

Ortaya çıkan görüntülerde cihazın turuncu renge sahip olduğu görüyoruz. Diğer renk seçenekleri hakkında henüz sızdırılan bir bilgi bulunmuyor. Cihazın tasarım detaylarını incelediğimizde, arka tarafında dikey konumlandırıl­mış üçlü kamera kurulumu mevcut. Bununla beraber söz konusu kameraların yanında LED flaş bulunuyo­r. Bu kameraların; 64 MP ana kamera, 13 MP telefoto lens, ve 13 MP ultra geniş açılı kamera olması bekleniyor.

realme race

Realme Race modelinin kanlı canlı görüntülerinde ön panelinin resmi yok. Fakat TENAA’da ortaya çıkan görüntülerde, cihazın sol üst köşesine yerleştiril­miş bir kamerasının olduğu, dolayısıyla delikli ekran tasarımı kullandığı görülüyo­r.

realme tenaa

Cihazın Android 11 ile kutudan çıkacağı ve Realme UI 2.0 arayüzünü kullanacağı biliniyo­r. Aynı zamanda 5.000 mAh bataryaya sahip olacak. Ve bu bataryayı 125W hızlı şarj desteği ile dolduracak. Piyasadaki en yüksek değere sahip şarj desteğinin bu cihaz olduğunu belirtelim. Yakında bu veriler kesinleşecektir. Beklemede kalın.

İlgili Haberler

>> Realme, uygun fiyatlı 5G modeli V11­’i duyurdu: İşte özellikleri

>> Realme X7 serisi, uygun fiyatıyla tanıtıldı! Orta seviyede rakip tanımaz!


CEVAP VER