Xiaomi Elektrikli Scooter, Mercedes AMG versiyonu ile büyüledi

Xiaomi Elektrikli Scooter, Mercedes AMG
Google News Abone Ol

Xiaomi, düzenlediği etkinlikte, Mi Elektrikli Scooter Pro 2 modelinin Mercedes AMG Edition versiyonunu kullanıcılarıa sundu. İşte özellikleri.

Xiaomi, gerçekleştirdiği etkinlikte Mi TV, Mi 11  gibi bir çok ürün tanıttı. Bu ürünlerden en çok ilgi odağı haline gelen ise elektrikli scooter modeli oldu. Mi Electric Scooter Pro 2 modeli Mercedes-AMG Petronas F1 Team Edition adı ile karşımıza çıktı. Söz konusu modelin ilk hali, geçtiğimiz yılın temmuz ayında tanıtılmıştı. Tasarım anlamında önemli iyileştirmeler yapılan model, etkinlikte ilgi odağı haline gelen cihazlardan biri oldu. İşte Mercedes ve Xiaomi işbirliğinde üretilen Elektrikli Scooter hakkında tüm ayrıntılar.

Xiaomi Elektrikli Scooter, Mercedes AMG

Elektrik Scooter’lar ülkemizle bir hayli ilgi görüyor. Özellikle Martı, dost gibi kiralanabil­ir elektrikli scooterlar ülkemizde en çok kullanılan seyyar ulaşım araçlarından biri haline geldi. Bazı insanlar dışarıda hava almak gezmek, için kullanırken, bazıları ise bir yere geç kaldığında ulaşım aracı olarak kullanılıyor.

Portatif ulaşım araçlarına olan talebin artmasıyla bir çok marka tarafından elektrikli scooterlar üretilmeye başlan­dı. Ülkemizde de en çok tercih edilen scooter markalarından biri olan Xiaomi, yeni modelinin Mercedes işbirliğinde üretilen modelini tanıttı.

Xiaomi Mi Electric Scooter Pro 2 Mercedes AMG Edition özellikleri

Xiaomi’nin yeni tanıttığı scooterı incelediğimizde, bazı yerlerinde ufak Mercedes logosu detayları görüyoru.z Kısacası yeni modelde, Xiaomi’nin elektrikli scooter deneyimi ile Mercedes AMG serisinin tasarım ögelerinin birleştiği muhteşem bir model karşımıza çıkıyor.

Xiaomi Elektrikli Scooter, Mercedes AMG

Xiaomi elektrikli scooter modelinde genel olarak deniz mavisi renginin kullanıldığını görüyoruz. Arka tekerleğinin yanında bulunan AMG logosu ise ayrı bir hava katmış diyebiliriz.

Xiaomi Elektrikli Scooter, Mercedes AMG

Teknik özelliklerini incelediğmizde ise, Temmuz ayında piyasaya sürülen model Elektrikli Scooter Pro 2 modeli ile aynı özelliklere sahip olduğunu görüyoruz. Yani piyasaya sürülen Mercedes AMG Edition modelinde, yalnızca tasarım anlamında iyileştirmeler yapıl­mış durumda. 45 KM‘lik menzili olan model 25 km/h hıza kadar ulaşabiliyor. Aynı zamanda %20 eğime sahip yokuşlarda bile rahatlıkla çıkabilece­k güce sahip.

799 euro fiyat etiketine sahip olan modelin Türkiye’ye gelip gelmeyeceği hakkında henüz bir açıklama bulunmuyor.

İlgili Haberler

>> Xiaomi Air Charge Teknolojisi Birkaç Metreden Çalışabiliyor

>> Xiaomi Mi 11 Pro, benzersiz kamera kurulumu ile sızdırıldı!


CEVAP VER