Performansı En Yüksek Teknoloji Şirketi Bakın Hangisi Oldu: Ateş Gibi Çalışıyor

Teknoloji devleri yeni yasalarla

Performansı en yüksek teknoloji şirketi yapılan araştırmalar ile birlikte ortaya çıktı. Elbette rekabetin son derece yoğun olduğunu söyleyebiliriz. Hadi gelin tüm bu büyük rekabetin üzerine kazanan markaya birlikte göz atalım.

Küresel çapta zor bir yıl geçirdiğimizi söyleyebiliriz. Aklınıza gelebilecek bütün sektörlerde ağır problemler yaşandığı bu problemlerin kaynağı ise belirsizlik oldu. Ayrıca çip ve sağlık sıkıntıları yine 2021 yılını korkunç bir şekilde geçirmemize neden oldu. Fakat herkes için bunu söylemek mümkün değil.

Telefon üreticileri her ne kadar bol bir şekilde kendi akıllı telefon markalarını tanıtsa bile 2021 yılının yıldız markası başka bir şirket oldu. Google platformunu da kendi bünyesinde bulunduran Alphabet en iyi olarak seçildi. Özellikle son yıllarda ciddi bir atak yaptığını biliyoruz.

Performansı en yüksek teknoloji markası

Küresel çapta büyük oranda ilgi görmeyi başaran bu şirketin hisseleri yaklaşık olarak yüzde 68 oranında artış gösterdi. Onun hemen ardından Microsoft dünyanın en fazla büyüyen markası olarak karşımıza çıktı. Şirket yüzde 51 düzeyinde hisse artışı yaşamayı başardı. Elbette listenin devamında Apple var.

Performansı en yüksek teknoloji

Dünyanın en yüksek performansına sahip 3 markası olmayı başaran Apple hisse bakımından da büyük bir yükseliş sağladı. Şirket yüzde 33 düzeyinde hisse artışı yaşamayı başardı. Böylece dünyanın en güçlü markaları içerisinde yer aldı. Ancak bu listede bir sürpriz daha ortaya çıktı.

Tesla teknoloji şirketi olarak sayılmadı

Bildiğiniz üzere Tesla bir otomotiv markası. Yani teknoloji şirketi değil. Bu nedenle listede yer almıyor. Eğer şirket teknoloji markaları listesinde yer alsaydı dünyanın en yüksek performans gösteren şirketi olarak ön plana çıkardı.

Hisse artışına baktığımızda Tesla yüzde 51 oranında değer kazandı. Böylece dünyanın en değerli markaları içerisinde yer aldı. Peki sizce en yüksek performans gösteren teknoloji markası hangisi? Yorumlar bölümünden fikirlerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Haberler:

>> Katlanır Telefonların Fiyatı Düşecek mi? Geleceğin Teknolojisi!

>> Teknoloji ürünlerinde indirim olacak mı? İşte yanıtı