Snapdragon 8 Gen1+ Önümüzdeki Hafta Tanıtılıyor!

Snapdragon 8 Gen1+

Qualcomm’un yeni işlemcisi Snapdraogn 8 Gen1+ önümüzdeki hafta tanıtılacak. İşte piyasanın en güçlüsü olacak yonga hakkında detaylar.

Android tarafında en güçlü işlemcinin Qualcomm imzalı Snpadragon 8 Gen1 işlemcisi olduğunu biliyoruz. Öyle ki, geçtiğimiz aylarda AnTuTu tarafından açıklanan ‘Nisan Ayının En Güçlü Telefonları’ listesinde bile 10 modelin tümünde Snapdragon 8 Gen1 işlemcisinin kullanıldığını görmekteyiz. Android tarafında performans konusunda böylesine güçlü bir işlemcinin halefi uzun süredir bekleniyordu. Hatta önümüzdeki haftalarda tanıtılacağına dair de iddialar mevcuttu. Fakat bazı kaynakları uzun süredir beklene işlemcinin, piyasaya sürülme tarihinin ertelendiğini iddia etti. Sonunda yeni işlemci hakkında ümit verici haberler ortaya çıktı. İddialara göre Snapdragon 8 Gen1+ önümüzdeki haftalarda tanıtılabilir. İşte ortaya çıkan ilk ayrıntılar.

Snapdragon 8 Gen1+ Önümüzdeki Hafta Tanıtılıyor!

Çin’de hali hazırda devam etmekte olan salgın durumundan dolayı Snapdr­agon 8 Gen1+ işlemcisinin tanıtım tarihinin erteleneceği iddia edilmişti. Çin sosyal medya platformu Weibo’da paylaşılan bilgilere göre, beklenen işlemciden ümit verici haber geldi. İddialra göre Snapdragon 8 Gen1+ önümüzdeki hafta tanıtılıyor.

Snapdragon 8 Gen1+

Qualcomm’un işlemcisi hakkında, yeni ayrıntılar ortaya çıktı. Açıklamalara göre Snpadragon 8 Gen1+, 20 Mayıs tarihinde gerçekleşecek olan etkinlikte tanıtılabilir. Bununla beraber söz konusu etkinlikte, Snpadragon 7 Gen 1 yonga seti de kullanıcıların beğenisine sunulabilir. 4nm üretim sürecinden geçecek olan modelin, serinin önceki işlemcisine göre daha verimli olması bekleniyor. Çünkü transistörler arası mesafe, piyasadaki diğer işlemcilere göre daha düşük. Bu yüzden hem daha az güç harcayacak hem de performansı diğer işlemcilere göre daha yüksek olacak.

İki yonga seti arasındaki temel farkın, yeni yonganın performansta bir artış elde etmesi gereken GPU bölümünde olması bekleniyor. 4nm üretim sürecinden geçecek olan modelin, serinin önceki işlemcisine göre daha verimli olması bekleniyor. Çünkü transistörler arası mesafe, piyasadaki diğer işlemcilere göre daha düşük. Bu yüzden hem daha az güç harcayacak hem de performansı diğer işlemcilere göre daha yüksek olacak. Önümzüdeki günlerde Snapdragon 8 Gen1+ işlemcisinin tanıtılacağı tarihe ilişkin yeni ayrıntılar ortaya çıkacaktır. Yeni gelişmelerden haberdar olabilmek için takipte kalın.

İlgili Haberler

>> Call of Duty ‘ye King Kong ve Godzilla Geldi! Oynamak İçin Ne Yapmalısınız?

>> FIFA ile EA Sports’un Anlaşması Bitti, FIFA Oyunlarına Elveda