Pinterest Yeni Özelliği Instagram Yarışını Kolaylaştıracak: Rekabet Artıyor

Pinterest yeni özelliği

Pinterest yeni özelliği son günlerde çok konuşulacak gibi görünüyor. Özellikle Instagram tarafından taklit edilen TikTok platformu herkese esin kaynağı oluyor. İşte konuyla alakalı merak edilen tüm ayrıntılar.

Dünyanın en büyük sosyal medya uygulamaları içerisinde yer alan Pinterest tarz bakımından biraz farklı. Daha çok resim sergisi formatında olduğunu söyleyebiliriz. Fakat Pinterest böyle bir şekilde algılanmak istemiyor. Özellikle yeni bazı çalışmaların sosyal medya olmaya yönelik adımlar olduğu görülüyor.

Getirilen yeni özelliklerden birisi de kullanıcıların paylaştığı videolar ile ana sayfadaki fotoğrafları ayıran panel tasarımıydı. Bu yeni tasarım ile birlikte Pinterest uygulaması çok daha çekici hale geldi. Ayrıca ana sayfanın çok karışık görünmemesi sağlandı. Elbette yenilikler sadece bundan ibaret değil.

Pinterest yeni özelliği TikTok ile benzer

Sosyal medya devi tarafından sunulacak bir diğer özellik ise TikTok platformundan alındı. Aslına bakacak olursak ilk başta Instagram bu özelliği kopyaladı. Hemen ardından Pinterest bahsi geçen özelliği kendi bünyesinde kullanacağını söyledi. Bu yeni özellik videolara yine video ile cevap verme üzerine kurulu.

Pinterest yeni özelliği

Hatırlayacağınız üzere Instagram bir açıklama yaptı ve Reels videolarına yine Reels videoları ile cevap verilebileceğini söyledi. Pinterest bundan etkilenmiş gibi görünüyor. Yanıtlamak istediğiniz videonun hemen üzerinde yer alan üç nokta şeklindeki menüyü kullanarak videolara yine video ile cevap verebileceksiniz.

Yeni özellik büyük dikkat çekecek

Bu yeni özelliğin büyük bir dikkat çekeceği tahmin ediliyor. TikTok platformundan alınan yeni özelliğin sosyal medya olmaya çalışan Pinterest sitesine büyük katkı sunacağı tahmin ediliyor. Yanıtlamak istenilen videonun hemen üstünde yer alan üç nokta şeklindeki menüde “fikir pini ile yanıtla” bölümü yer alıyor. Buraya tıkladığınızda video ile yanıt verebileceksiniz.

Bu yeni özellik ile birlikte TikTok rakipleri iyice büyüyecek. Pinterest özellikle Instagram ve TikTok ikilisi ile sert mücadelelere girişiyor. Peki siz bu yeni özellik hakkında ne düşünüyorsunuz? Konuyla ilgili fikirlerinizi yorumlar bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Haberler:

>> Instagram Yeni Para Kazanma Yöntemini Açıkladı: Video Çek Para Kazan

>> Instagram Yüz Tarama Özelliği Büyük Tartışma Başlattı: Yüzünüz Her Açıdan Taranacak