İngiltere Kripto Para Açıklaması Gündeme Bomba Gibi Düştü

Tesla aracıyla kripto para

İngiltere kripto para açıklaması gündeme oturmayı başardı. İngiltere Merkez Bankası kripto paralara karşı kötü tutumu ile biliniyor. Hadi gelin hem bu açıklamalara hem de konuyla ilgili diğer detaylara birlikte bakalım.

Dünyanın en büyük ülkeleri içerisinde yer alan İngiltere önemli bir etkiye sahip. Sadece Avrupa bölgesinde değil aynı zamanda dünyanın neredeyse tamamında etkili olan bir ülke. Burada alınan kararlar tüm dünyada dalga yaratabiliyor. ABD yine benzer bir güce sahip.

Küresel çapta yaşanan gelişmeler genellikle ABD, Çin ve İngiltere eksenli olarak gerçekleşiyor. Özellikle İngiltere önemli bir oyun kurucu olarak biliniyor. Fakat kripto paralar konusunda ABD ve İngiltere zıt görüşlere sahip. İngiltere Merkez Bankası müdürü Andrew Bailey tarafından yapılan açıklamalar kripto para yatırımcıları için tam bir hayal kırıklığı oldu.

İngiltere kripto para açıklaması tedirginlik yarattı

İngiltere genellikle kripto paralara karşı olumsuz tutumu ile biliniyor. Özellikle ülkenin Merkez Bankası müdürü bu tür dijital varlıklara karşı son derece sert bir tavra sahip. Bu nedenle yaptığı açıklamalar borsalarda düşüşe neden oluyor. Son günlerde Bitcoin gibi bir kripto para devinin bile 42 bin dolara düşmesi onu sevindirmiş gibi görünüyor.

İngiltere kripto para açıklaması

İngiltere Merkez Bankası müdürü tarafından yapılan açıklamalarda kripto paralara yatırım yapanların büyük bir tehlike içinde olduğu ifade edildi. Ona göre özellikle finans kurumlarının kripto varlıklara karşı daha dikkatli olması gerekiyor. Ayrıca bu alanda yatırım yapanların kısa bir süre içerisinde parasını kaybetme ihtimali var.

ABD ve İngiltere kripto paralar konusunda farklı düşünüyor

Dünyanın en önemli iki ülkesi olarak bilinen ABD ve İngiltere söz konusu kripto paralar olunca aynı düşünmüyor. ABD biraz daha esnek bir tutuma sahip. Hatta kripto paraları destekliyor diyebiliriz.

İngiltere’ye baktığımızda ise kripto paralara karşı son derece sert bir tutum içerisinde olduğunu görüyoruz. Özellikle ülkenin Merkez Bankası müdürü bu konuda taviz vermiyor. Peki siz yaşanan bu gelişmeler hakkında ne düşünüyorsunuz?

İlgili Haberler:

>> MATIC Dev Yatırımlarla Büyük Bir Güç Kazandı: Kripto Para Devi Yerinde Duramıyor

>> Kripto Paralarda Kazanmanın Püf Noktaları Açıklandı: Şansınızı Artırın