Planet Astro Slide 5G: Fiziksel Klavyeli Akıllı Telefon İster Misiniz?

Eğer yeni bir akıllı telefon almak istiyor, ama bu telefonda nostaljik detaylar da olsun istiyorsanız, Planet Astro Slide 5G tam da size göre olabilir. İşte bu fiziksel klavyeli ve 5G bağlantı teknolojili telefon hakkında elimizdeki bilgiler.

.

Planet Astro Slide 5G, fiziksel klavyeye sahip, kızaklı bir akıllı telefon. Tasarım detayları itibarıyla aklınıza eski Nokia telefonlar ya da daha güncel BlackBerry telefonlar gelebilir. Bu ürün ise, onlara kıyasla daha güncel bir model haliyle.

Planet Astro Slide 5G, CES 2022’de görücüye çıkan yeni ürünlerden bir tanesi ve size hem yeni teknolojileri hem de nostaljiyi yaşatmak istiyor.

Ürün, 6.39 inç değerde OLED ekran teknolojisine sahip. Tahmin edeceğiniz üzere dokunmatik bir ekran bu. FHD+ çözünürlük sunan ekran, sağlamlık tarafında da Corning’in Gorilla Glass 3 koruma teknolojisinden yardım alıyor. Güncel bir teknoloji değil, ama hiç yoktan iyidir doğrusu.

MediaTek’in Dimensity 800 5G çipsetinden güç alan Android tabanlı telefon, 8GB RAM ve 128GB dahili depolama değerlerine sahip. İstenirse microSD kart ile hafızayı genişletmek de mümkün.

Planet Astro Slide 5G: Fiziksel Klavyeli Akıllı Telefon İster Misiniz?

Ve tabii ki telefonun en çok dikkat çeken tarafı, büyük bir fiziksel klavyeye sahip olması. Bu klavye sayesinde, özellikle sosyal medya gezintilerinde ve e-mail alıp verme işlemlerinde daha rahat hareket edebilmeniz hedefleniyor.

Telefonun arka tarafına baktığımızda, 48MP değerde Sony kamera sensörünün yer aldığını görüyoruz. Aynı zamanda parmak izi okuyucu sensörün de arka tarafa konumlandırıldığını söyleyebiliriz.

Dual sim desteği bulunan ve Type-C bağlantı noktası bulunan telefon, 4000mAh pile ve 30w hızlı şarj sistemine sahip. Ayrıca kablosuz şarj için Qi standardına destek verdiğini de belirtelim.

Planet Astro Slide 5G, yalnızca koyu mavi rengiyle teknoloji severlere sunulacak ve 862 pound fiyat etiketi olacak. Ürünün mart ayı itibarıyla raflarda olması bekleniyor. Bu arada, TL olarak hesapladığımızda 16 bin liranın üzerinde bir fiyat etiketinin çıktığını da söylemeyi ihmal etmeyelim.

Tabii cihazın Türkiye’de satışa sunulup sunulmayacağı konusunda henüz bir bilgi yok. Yeni detaylar oldukça sizleri bilgilendirmeye devam edeceğiz.

İlgili Haberler

>> Volkswagen’in Tosbağa Minibüsü Elektrikli Microbus Olarak Geri Dönüyor!

. . . . .