Netflix’in Yeni Gözdesi Don’t Look Up, Birçok Kişiyi Şaşırttı!

Yakın zamanda Netflix’te yayınlanmaya başlayan Don’t Look Up filmi, yeni bir rekorun sahibi oldu. Yoksa siz hâlâ komedi soslu bu kıyamet filmini izlemediniz mi?

Don’t Look Up, son dönemin en popüler yapımlarından bir tanesi. Netflix’te Türkçe dublajlı olarak yayınlanan film, Deadline’daki bilgilere göre kısa sürede büyük ilgi gördü. Yapım, “1 haftalık süreçte en fazla izlenen film” olarak rekor kırdı ve Netflix tarihine geçti. 27 Aralık ile 2 Ocak’taki süreçte, filmin 152.29 milyon saat izlendiği bildiriliyor.

Don’t Look Up’ın başrollerini Leonardo DiCaprio ve Jennifer Lawrence paylaşıyor. Bu arada, filmin işk 28 gün itibarıyla Netflix tarihinin en çok izlenen 3 numaralı filmi olduğunu da belirtelim. Bu filmin önünde şu an Bird Box ve Red Notice yer alıyor. Yine de, önümüzdeki günlerde bu sıralamada değişiklikler olabilir.

Filmin aslında ilgi görmesi bekleniyordu, ama bu kadar büyük bir ilgi belki de sürpriz oldu. Sosyal medyada yapılan yorumlarda, filmi çok beğenenler olduğu gibi eleştirenler ve “Hiçbir şey anlamadım yahu” diyenler de var.

Don’t Look Up, yaklaşmakta olan bir kıyameti, mizahi detaylarla ekranlara yansıtıyor. Film, aslında bir bakıma günümüz dünyasını ve gündelik hayatta önemsemediğimiz, göz ardı ettiğimiz pek çok detayı ve bu detayların aslında ne kadar önemli olduğunu gözler önüne seren eleştirel bir yapım.

Bu arada, Don’t Look Up izledikten sonra hemen kapatmayın ve jeneriği de izlemeyi ihmal etmeyin. Zira kısa süreli iki videoyla daha karşılaşacaksınız.

Netflix'in Yeni Gözdesi Don’t Look Up, Birçok Kişiyi Şaşırttı!

Don’t Look Up haricinde şu ara Netflix ‘te başka neler izleyebilirim?

Cem Yılmaz Diamond Elite Platinum Plus

Cem Yılmaz Diamond Elite Platinum Plus, bir buçuk saat uzunluğunda ve haliyle komedi odaklı bir yapım. Komedi ustası bu gösterisinde “sosyal medya, Türklerin yurt dışı tatileri ve kendi çocukluğuna odaklandığı hikâyelerden” bahsediyor. Gösteri, yayınlanır yayınlanmaz büyük bir ilgiyle karşılaştığı gibi sosyal medyada da tartışmaların odağına yerleşti.

Hellbound

Hellbound, Güney Kore menşeli bir başka dizi ve Netflix’te yayımlanır yayımlanmaz, 24 saatte bir numaraya sıçradı ve Squid Game’i tahtından indirdi. Yine de, Squid Game’in hâlâ en çok izlenenler listesinde üçüncü sırada bulunduğunu belirtelim.

Hellbound hakkında spoiler vermeden biraz bahsetmemiz gerekirse, farklı bir boyuttan gelen yaratıklar, kötü bir yaşam sürmüş olan insanları cezalandırmaya ve cehenneme götürmeye geliyorlar. Bunu yapmadan önce de, o kişilerin hangi gün ve hangi saatte öleceklerini haber veriyorlar. Bu, gerçekten de gergin bir bekleyiş oluşturuyor. Tabii çok daha fazla detayı, diziyi izleyerek öğrenmeniz daha güzel olacaktır.

Yeon Sang-ho tarafından yönetilen dizi, ilk olarak 19 Kasım 2021 itibarıyla Netflix’te yayımlanmaya başladı. Türkçe dublaj seçeneği de bulunan dizi, şu an için tek sezon ve toplamda 6 bölümden oluşuyor.

İlgili Haberler

>> Volkswagen’in Tosbağa Minibüsü Elektrikli Microbus Olarak Geri Dönüyor!