PlayStation 5 Dolby Atmos Desteği ve 8 TB SSD Güncellemesi Geliyor

PlayStation 5 Dolby

PlayStation 5 Dolby Atmos ile geliyor. Sony, PlayStation serisini tanıttığından beri oyun konsollarını düzenli olarak güncellemeye devam ediyor.

PlayStation 5 modeli de 2020 yılında piyasaya sürüldüğünden bu yana donanımsal ve yazılımsal pek çok güncellemeyi kullanıcılarına sunuyor. Şimdi ise PlayStation 5’e bir ses güncellemesi geliyor ve oyun keyfini bir adım öteye taşıyor.

Yakın bir zamanda genel kullanıma sunulması beklenen güncelleme, PlayStation 5’e Dolby Atmos desteğini getirecek. Uygun hoparlör sistemine sahip kullanıcılar, yeni nesil PS5 ile 5.1 veya 7.1 Dolby Atmos ses çıkışı deneyimi yaşayabilecekler. Bu sayede, sesler 3 boyutlu bir atmosferde oyunculara ulaşacak ve oyunlar daha etkileyici hâle gelecek.

PlayStation 5 Dolby Atmos

Sony aynı güncellemeyle, 8 TB SSD desteğini de getiriyor. Bu güncelleme, özellikle PS Plus üzerinden sıkça oyun indiren kullanıcıları memnun edecek. Önceden 4 TB olan depolama sınırının artması, kullanıcılara daha fazla alan ve rahat bir kullanım sunacak.

PlayStation 5 Dolby

Sony, Dolby Atmos ses özelliğini 31 Temmuz tarihinden itibaren beta kullanıcılarına sunmuş durumda. Beta sürümündeki güncellemenin tam sürümünün genel kullanıma sunulma tarihi için henüz net bir açıklama yapılmadı. Ancak genellikle beta sürümleri yaklaşık bir aylık sürenin ardından genel kullanıma açılıyor.

PlayStation 5 Dolby Atmos Desteği

Sony, ayrıca yeni nesil bir PS5 modeli için önemli bir donanımsal güncelleme üzerinde çalışıyor. 2024 yılında piyasaya sürmeyi planladığı bu yeni modelde 5 nm üretim sürecinden geçen daha verimli bir işlemci kullanacaklarını açıkladılar.

Aynı zamanda, yeni PS5 modelinin soğutma sistemi de güncellenecek, böylece daha iyi bir oyun performansı sağlanacak. Bu güncellemelerle Sony, PlayStation 5’in oyun konsolu pazarındaki iddiasını güçlendirmeye devam ediyor.

İlgili Haberler:

>> PlayStation 5 Slim Çıkış Tarihi İçin Microsoft’tan Bilgi Geldi